Dodano: 3 września 2019 11:55

Okradali altanki. Wpadli na gorącym uczynku

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Nawet 10 lat więzienia grozi trzem mężczyznom z Wałbrzycha, którzy w nocy z piątku na sobotę zostali złapani na gorącym uczynku w czasie kradzieży sprzętu z altanek. Za cel włamywacze wybrali ogrody działkowe na Podgórzu. Skradzione przedmioty, o wartości ponad tysiąca złotych udało się odzyskać. Losem mężczyzn zajmie się sąd. Ich łupy wkrótce wrócą do prawowitych właścicieli.

Do włamań, a później kradzieży sprzętu znajdującego się w altankach doszło 31 sierpnia około 3 w nocy. Złodzieje wyznaczyli sobie za cel ogródki działkowe przy ulicy Tunelowej w Wałbrzychu.

Z pierwszej altanki mężczyźni wynieśli rower, nożyce elektryczne, piłę tarczową i podkaszarkę. Po tym skoku wyważyli drzwi do kolejnej altanki, z której ukradli farby w sprayu. Kolejne dwie zdemolowali, bo w środku nie znaleźli nic wartościowego.

REKLAMA

Włamywaczy namierzył wezwany na miejsce patrol policji. Udało ich się zatrzymać w czasie ucieczki ulicą Gdyńską. Pierwszy miał ze sobą elektronarzędzia, drugi reklamówkę z farbami, a trzeci jechał na skradzionym rowerze.

Złodzieje mają 18 i 19 lat. Ich losem zajmie się sąd. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia. Odzyskane przedmioty niebawem wrócą do właścicieli.

Do włamań do altanek na działkach znajdujących się w Wałbrzychu dochodzi dość często. Giną nie tylko narzędzia, ale coraz częściej włamywacze niszczą wnętrza altanek czy wręcz je podpalają.

Czynności policji z zatrzymanymi fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Skradzione przedmioty fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także