Dodano: 13 października 2023 14:15

Okna i drzwi w Domu Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju do wymiany. Chodzi o ponad 400 sztuk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uzdrowisko Szczawno-Jedlina rozpoczęło przygotowania do kolejnego etapu remontu jednej z wizytówek Szczawna-Zdroju, czyli Domu Zdrojowego. Drugi etap z trzech planowanych zakłada przede wszystkim wymianę drzwi i okien. Właśnie ogłoszono przetarg.

Modernizacja Domu Zdrojowego podzielona jest na trzy etapy. To remonty dachu, elewacji, wymiana okien i drzwi oraz remont tarasów.

Drugi etap, wymiana okien i drzwi ma rozpocząć się na początku przyszłego roku. Właśnie ogłoszono przetarg na te prace.

REKLAMA

W ramach planowanych prac wymianie lub renowacji poddana zostanie różnego rodzaju zewnętrzna stolarka okienna i drzwiowa o łącznej powierzchni ok 1382 m2 w szczególności wymienione zostaną drzwi zewnętrzne okna wraz z parapetami wewnętrznymi, zewnętrznymi i ścianki okienne w łącznej ilości 401 szt. Renowacji poddane zostaną również drzwi wejściowe – informuje uzdrowiskowa spółka.

Obiekt w Szczawnie-Zdroju jest gigantyczny. Liczy ponad 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni zabudowy, kubatura budynku to ponad 56 tysięcy metrów sześciennych.

Do końca roku ma zakończyć się pierwszy etap remontu, czyli remont i modernizacja tarasów, schodów i elementów architektonicznych.

Jeszcze w tym roku oddane zostaną do użytkowania schody terenowe i tarasy wewnętrzne wraz z odrestaurowanymi i odtworzonymi brakującymi zewnętrznymi elementami architektonicznymi takimi jak: balustrady, donice, lampy – od strony ogrodów Domu Zdrojowego. Wartość inwestycji: 1 097 301,91 zł – informuje spółka.

Szczawno-Zdrój fot. Jacek Zych/Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także