Dodano: 21 marca 2023 15:30

Ogromny projekt montażu fotowoltaiki na publicznych budynkach. Inwestycja realizowana w Dzierżoniowie i okolicy doceniona

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Budowa instalacji fotowoltaiczny, realizowana przez dzierżoniowską spółkę Energia Komunalna znalazła się na liście 28 inwestycji nominowanych w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2023 roku organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości i serwis PortalSamorządowy.pl.

Do konkursu, jak przyznają organizatorzy, wpłynęło kilkaset zgłoszeń. Ostateczną listę nagrodzonych wybierze specjalna rada, ale i czytelnicy w głosowaniu internetowy, które rozpocznie się 11 kwietnia.

Budowa instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej gmin powiatu dzierżoniowskiego rozpoczęła się w ubiegłym roku. Inwestycja warta jest blisko 13 mln złotych.

REKLAMA

Łączna moc wszystkich instalacji wyniesie 2,96 MW i oprócz niższych kosztów energii elektrycznej przyniesie dodatkową korzyść w postaci ograniczenia emisji dwutlenku węgla o ponad 2200 ton rocznie. To kolejny konkretny krok w kierunku czystego powietrza i ekologii. Przyznam, że miło jest znaleźć się wśród nominowanych. Jesteśmy w gronie dużych miast i naprawdę znaczących inwestycji wykonywanych przez polskie samorządy. Bardzo dziękuję samorządom Bielawy, Pieszyc, Gminy Dzierżoniów, Łagiewnik i Piławy Górnej za decyzję o udziale w tym przedsięwzięciu – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Instalacje montowane są głównie na obiektach użyteczności publicznej. W Dzierżoniowie pojawiają się na przedszkolach, urzędzie miejskim, ośrodku kultury, pomocy społecznej czy szkołach.

Ogromny projekt montażu fotowoltaiki na publicznych budynkach fot. materiały prasowe

Ogromny projekt montażu fotowoltaiki na publicznych budynkach fot. materiały prasowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także