nasz news Ogromne wzburzenie i zdenerwowanie. Prezydent Szełemej i wiceprezydent Bielawska komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego

8 października 2021 13:36. Prezydent Roman Szełemej fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości zapisów polskiego prawa nad unijnym to decyzja katastrofalna i groteskowa. – powiedział naszemu reporterowi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Prezydent postawił w wątpliwość legalność obecnego kształtu Trybunału Konstytucyjnego,  podejmującego decyzje mogące decydować o przyszłości całych pokoleń Polaków. Prezydent wyraził oburzenie taką decyzją.

W związku z decyzją poważającą kompetencje prawne  Komisji Europejskiej w Polsce obawy prezydenta budzi los funduszy z tak zwanego Krajowego Planu Odbudowy. Wypłata tych środków od wielu miesięcy jest zablokowana i uzależniona od uregulowania kwestii tzw Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Zdaniem Prezydenta wczorajsza decyzja Trybunały Konstytucyjnego stawia pod dużym znakiem zapytania wypłatę nie tylko tych środków, ale i pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, jakie miały trafić do regionu wałbrzyskiego :

– Pieniądze moim zdaniem są już zablokowane i przy podejmowaniu takich decyzji – nieodpowiedzialnych, absurdalnych, awanturniczych stanowiących element jakiegoś chuligaństwa prawnego – one zwyczajnie są zablokowane. – powiedział Roman Szełemej

Podobnego zdania jest wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska:

Wydaje się, że zostały otworzone drzwi do wyprowadzenia nas z Unii Europejskiej. Nie podoba mi się to jako obywatelce i jako osobie zarządzającej oświatą. Zamyka to ogromne możliwości dla naszych dzieci i młodzieży – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem.

Tak prezydent jak i pani wiceprezydent zapowiedzieli swój udział w niedzielnej manifestacji przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, jaka odbędzie się o godzinie 18 pod wałbrzyskim Ratuszem.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 8 października 2021 13:36
`