Ogromne wzburzenie i zdenerwowanie. Prezydent Szełemej i wiceprezydent Bielawska komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego

8 października 2021 13:36. Prezydent Roman Szełemej fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości zapisów polskiego prawa nad unijnym to decyzja katastrofalna i groteskowa. – powiedział naszemu reporterowi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Prezydent postawił w wątpliwość legalność obecnego kształtu Trybunału Konstytucyjnego,  podejmującego decyzje mogące decydować o przyszłości całych pokoleń Polaków. Prezydent wyraził oburzenie taką decyzją.

W związku z decyzją poważającą kompetencje prawne  Komisji Europejskiej w Polsce obawy prezydenta budzi los funduszy z tak zwanego Krajowego Planu Odbudowy. Wypłata tych środków od wielu miesięcy jest zablokowana i uzależniona od uregulowania kwestii tzw Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Zdaniem Prezydenta wczorajsza decyzja Trybunały Konstytucyjnego stawia pod dużym znakiem zapytania wypłatę nie tylko tych środków, ale i pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, jakie miały trafić do regionu wałbrzyskiego :

– Pieniądze moim zdaniem są już zablokowane i przy podejmowaniu takich decyzji – nieodpowiedzialnych, absurdalnych, awanturniczych stanowiących element jakiegoś chuligaństwa prawnego – one zwyczajnie są zablokowane. – powiedział Roman Szełemej

REKLAMA

Podobnego zdania jest wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska:

Wydaje się, że zostały otworzone drzwi do wyprowadzenia nas z Unii Europejskiej. Nie podoba mi się to jako obywatelce i jako osobie zarządzającej oświatą. Zamyka to ogromne możliwości dla naszych dzieci i młodzieży – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem.

Tak prezydent jak i pani wiceprezydent zapowiedzieli swój udział w niedzielnej manifestacji przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, jaka odbędzie się o godzinie 18 pod wałbrzyskim Ratuszem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 października 2021 13:36
`