Dodano: 17 marca 2021 19:36

Ogrodowa w Wałbrzychu do remontu? Jest przychylność miasta dla tego projektu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

To jedna z najgorszych dróg w mieście. Na kilkusetmetrowym odcinku dziura goni dziurę. Nadzieja na remont pojawiła się, gdy na jednej z okolicznych działek ruszyła budowa gigantycznych magazynów. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, w wałbrzyskim urzędzie miejskim jest wstępna zgoda na przebudowę drogi. Kiedy?

Kilkusetmetrowy odcinek ulicy Ogrodowej od ulicy Wrocławskiej do stacji benzynowej to jedna z najbardziej dziurawych dróg w mieście. Jednocześnie Ogrodowa prowadząca dalej do ulicy Wieniawskiego to popularny skrót wśród kierowców poruszających się pomiędzy Szczawienkiem, a Podzamczem.

Do tej pory Ogrodowa nie była priorytetem w planach inwestycyjnych miasta. To może się jednak zmienić, bo na jednej z działek przy Ogrodowej swoją inwestycję rozpoczęła firma Panattoni Development Europe.

REKLAMA

Firma to jeden z największych w Europie deweloperów, specjalizujących się w budowie hal magazynowych, logistycznych i powierzchni biurowych. Według naszych nieoficjalnych informacji, obiekt w Wałbrzychu jest przygotowywany dla jednej z firm zajmujących się przesyłkami kurierskimi.

Nowa inwestycja wpłynie na przyspieszenie decyzji dotyczącej remontu ulicy Ogrodowej. Jak udało nam się dowiedzieć, przychylność dla tego projektu w wałbrzyskim urzędzie miejskim jest. Nie ma jednak, ani projektu, ani pieniędzy zarezerwowanych w budżecie na ten cel.

Remont objął by kilkusetmetrowy odcinek od ulicy Wrocławskiej do stacji benzynowej. Taki projekt to koszt kilku milionów złotych. Jego realizacja nie jest jednak kwestią tygodni czy miesięcy. Na remont Ogrodowej miasto potrzebowałoby około dwóch lat.

Ulica Ogrodowa. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Ogrodowa. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Ogrodowa. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Ogrodowa. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także