Ognisko COVID-19 w wałbrzyskim szpitalu. Kilkunastu chorych na jednym z oddziałów!

15 listopada 2021 18:02. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Kilkunastu pacjentów oddziału chirurgii Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu ma pozytywne wyniki testu na COVID-19. Do zakażenia doszło prawdopodobnie w szpitalu. Przypadki koronawirusa są także na oddziale pulmonologii.

Na oddziale chirurgii potwierdzono zakażenie u piętnastu osób, wynika z ustaleń reportera Dziennika Wałbrzych. Pacjenci prawdopodobnie zarazili się już w szpitalu, bo wcześniej część z nich miała w minionych tygodniach negatywne wyniki testów. Pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem są także na oddziale pulmonologii.

Z naszych informacji wynika, że w szpitalu rozważana jest decyzja o zamknięciu oddziału. Już w tej chwili ze względu na sytuację pacjenci są odsyłani do szpitala w Świdnicy. Oddział chirurgii miałby być zamknięty na trzy miesiące.

REKLAMA

To nie pierwsze niepokojące doniesienia z wałbrzyskiego szpitala. Kilka dni temu pisaliśmy o apelu lekarzy, którzy do niedawna pracowali w placówce. Zwracali oni uwagę na dramatyczną sytuację kadrową właśnie na oddziale chirurgii. Informowali także o kuriozalnej sytuacji z końca października, gdy jeden z nowo zatrudnionych chirurgów rozpoczął zabieg, ale go nie dokończył. Lekarz miał odejść do stołu. Zabieg miała dokończyć… instrumentariuszka.

Pytania dotyczące niepokojących doniesień w sprawie sytuacji w szpitalu skierowaliśmy zarówno do dyrekcji placówki, jak i do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, któremu szpital podlega. Obie instytucje milczą.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 listopada 2021 18:02
`