nasz news Ognisko COVID-19 w wałbrzyskim szpitalu. Kilkunastu chorych na jednym z oddziałów!

15 listopada 2021 18:02. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kilkunastu pacjentów oddziału chirurgii Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu ma pozytywne wyniki testu na COVID-19. Do zakażenia doszło prawdopodobnie w szpitalu. Przypadki koronawirusa są także na oddziale pulmonologii.

Na oddziale chirurgii potwierdzono zakażenie u piętnastu osób, wynika z ustaleń reportera Dziennika Wałbrzych. Pacjenci prawdopodobnie zarazili się już w szpitalu, bo wcześniej część z nich miała w minionych tygodniach negatywne wyniki testów. Pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem są także na oddziale pulmonologii.

Z naszych informacji wynika, że w szpitalu rozważana jest decyzja o zamknięciu oddziału. Już w tej chwili ze względu na sytuację pacjenci są odsyłani do szpitala w Świdnicy. Oddział chirurgii miałby być zamknięty na trzy miesiące.

To nie pierwsze niepokojące doniesienia z wałbrzyskiego szpitala. Kilka dni temu pisaliśmy o apelu lekarzy, którzy do niedawna pracowali w placówce. Zwracali oni uwagę na dramatyczną sytuację kadrową właśnie na oddziale chirurgii. Informowali także o kuriozalnej sytuacji z końca października, gdy jeden z nowo zatrudnionych chirurgów rozpoczął zabieg, ale go nie dokończył. Lekarz miał odejść do stołu. Zabieg miała dokończyć… instrumentariuszka.

Pytania dotyczące niepokojących doniesień w sprawie sytuacji w szpitalu skierowaliśmy zarówno do dyrekcji placówki, jak i do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, któremu szpital podlega. Obie instytucje milczą.

 

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 15 listopada 2021 18:02
`