Dodano: 14 kwietnia 2022 15:23

OGŁOSZENIE. Zakup lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Zgodnie z Zarządzeniem Nr 79 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 grudnia 2021 roku w spawie zasad zwiększania zasobów leśnych w wyniku nabywania lasów i gruntów przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego do zalesienia przez jednostki organizacyjne PGL LP, informujemy, że Nadleśnictwo Wałbrzych zainteresowane jest nabyciem gruntów leśnych oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia.

Zakup lasu lub gruntu przeznaczonego do zalesienia, ma na celu zwiększenie zasobów leśnych Skarbu Państwa. W pierwszej kolejności nabywane będą nieruchomości:

  1. bezpośrednio przylegające do gruntu pozostającego w zarządzie Lasów Państwowych,
  2. zakup których zniesie współwłasności lasu, gruntu przeznaczonego do zalesienia lub innego gruntu lub nieruchomości należących do Nadleśnictwa,
  3. zakup nieruchomości przyczyni się do regulacji przebiegu granicy polno-leśnej.

Grunty leśne muszą być sklasyfikowane w Ewidencji Gruntów i Budynków jako las (Ls), a grunty rolne powinny być przeznaczone do zalesienia poprzez odpowiedni zapis miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub posiadać decyzję o warunkach zabudowy na zalesienie.

REKLAMA

Nieruchomość musi mieć uregulowany stan prawny tj. założoną księgę wieczystą i nie może być obciążona na rzecz osób trzecich. Granice działki muszą trwale rozgraniczone.

Las lub grunt przeznaczony do zalesienia może być nabyty za cenę nie wyższą od wartości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego.

Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem tel.: 74 888 05 74 lub drogą e-mail: walbrzych@wroclaw.lasy.gov.pl

Sadzenie lasu w okolicach Ścinawki Średniej. fot. Malwina Sokołowska / RDLP

Sadzenie lasu w okolicach Ścinawki Średniej. fot. Malwina Sokołowska / RDLP

Sadzenie lasu w okolicach Ścinawki Średniej. fot. Malwina Sokołowska / RDLP

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także