Odpowie przed sądem za posiadanie oraz handel nielegalnymi papierosami, tytoniem i alkoholem

Tematy: 


Kilka tysięcy papierosów, krajankę tytoniową oraz spore ilości spirytusu niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli wałbrzyscy policjanci w jednym z prywatnych mieszkań. Mężczyzna zatrzymany w tej sprawie usłyszał już zarzuty nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi oraz alkoholowymi bez wymaganej akcyzy. Towar zabezpieczono, a mężczyźnie w świetle kodeksu karno – skarbowego grozi teraz wysoka kara finansowa.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handel wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi nieposiadającymi polskich znaków akcyzy. Podejrzany, to 40 – letni mieszkaniec Wałbrzycha.

Do realizacji doszło po tym, jak policjanci zebrali informacje wskazujące na podejrzenie posiadania przez jednego z mieszkańców i wprowadzania do obrotu papierosów i alkoholu niewiadomego pochodzenia. W związku z powyższym, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu sprawdzili mieszkanie 40 – latka.

REKLAMA

Tam znaleźli i zabezpieczyli blisko 8 tys. sztuk papierosów i około 4 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 25 litrów spirytusu, pochodzącego z nielegalnego źródła. Wartość zabezpieczonego towaru, to ponad 10 tysięcy złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na blisko 11 tysięcy złotych.

Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym mężczyźnie grozi teraz wysoka kara finansowa. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: KMP w Wałbrzychu Oficer Prasowy
sierż. szt. Marcin Świeży

Dodano: 22 lipca 2017 19:49

Pozostałe informacje