Odkryj Świdnicę z darmową publikacją „Domowe krajobrazy i ich opowieści”

Tematy: 


W ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści” miasto Świdnica wydało publikację, książeczki dwujęzyczne polsko-czeskie, które stanowią swego rodzaju mini przewodniki po miejscach odwiedzonych podczas wycieczek organizowanych w ramach projektu.

Siedem publikacji przedstawia siedem tematów wycieczek. W książeczkach jest trochę historii, świdnickich legend, ale również zagadki, quizy, rebusy i krzyżówki związane z naszym miastem. Ilustracje, to w większości prace plastyczne dzieci, wykonane podczas warsztatów organizowanych w trakcie każdej wyprawy.

– Jest to propozycja dla dzieci, która mamy nadzieję, że zachęci do wspólnych spacerów z rodzicami czy tez dziadkami. Przemierzając proponowane trasy przy okazji najmłodsi mogą także rozwiązywać zadania zamieszczone w książeczkach – zachęca zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

REKLAMA

Publikacja jest dostępna nieodpłatnie w Informacji Turystycznej, Młodzieżowym Domu Kultury oraz w Urzędzie Miejskim w Świdnicy w Wydziale Promocji.

Zachęcamy również do odwiedzenia wystawy prac plastycznych, które powstały podczas warsztatów odbywających się w trakcie wycieczek po Świdnicy. Do końca stycznia dzieła dzieci można oglądać w Wieży Ratuszowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 stycznia 2018 09:32
`