Dodano: 29 września 2023 19:39

Odkryj magię Dolnego Śląska w Twierdzy Srebrna Góra. IV Twierdza Legend 7 i 8 października

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


Baśnie, legendy, opowieści o tajemnicach Dolnego Śląska. Wszystko w jednym miejscu i w jednym czasie. 7 i 8 października do srebrnogórskiej twierdzy zapraszamy całe rodziny. W tych dniach w naszej fortyfikacji odbywać się będzie IV edycja wydarzenia Twierdza Legend współorganizowanego z Fundacją Joanny Lamparskiej – Projekt Historia.

Przez dwa dni w Twierdzy Srebrna Góra w najlepszym wydaniu pokazywać się będą atrakcje z całego Dolnego Śląska. Nie zabraknie prezentacji, dioram i warsztatów  m.in. Kopalni Złota ze Złotego Stoku,  Muzeum Domu Śląskiego z Ziębicach, Karkonoskich Tajemnic,  Zamku Grodziec, Kopalni Uranu w Kletnie, Time Gates z Jeleniej Góry , czy miasta Frankensteina – Ząbkowic Śląskich.

W potężnym kompleksie fortecznym z XVIII wieku pojawią się piękne księżniczki, dzielni rycerze, szalony naukowiec, który na oczach widzów będzie prezentował równie szalone doświadczenia.  Czeka na Was wizyta w domku Baby Jagi, gdzie będziecie mogli się przekonać na ile skuteczny jest uwarzony eliksir młodości, a może stworzycie sami jakąś magiczną miksturę?  Warto obejrzeć pokazy sokolnicze, dowiecie się wielu ciekawostek o sowach i innych ptakach drapieżnych, a nawet będzie mieli możliwość zrobić pamiątkowe zdjęcie.  Atrakcji jest jeszcze więcej, czeka na Was płukanie złota, tworzenie amuletów, warsztaty zdobienia  smoczych ciasteczek, a i na tym nie koniec.

REKLAMA

W programie imprezy zaplanowane też są: opowieści i legendy z Dolnego Śląska snute przez wykwintnych gawędziarzy, przedstawienia Teatru Lalek „Pinokio”  oraz animacje dla dzieci.

Zapraszamy również dzieci i dorosłych na wykłady podróżników, przewodników, autorów ciekawych książek dla dorosłych i dzieci. Wśród zaproszonych gości wielu znawców i pasjonatów tajemnic Dolnego Śląska m.in.  Joanna Lamparska (znana polska pisarka, dziennikarka, autorka programów radiowych ),  Maciej Regewicz – prowadzący History Hiking, Małgorzata Szumska-Dziczkowska (autorka książek dla dzieci i nie tylko).

W specjalnie dla Was przygotowanej Strefie Dolnego Śląska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego będą czekały na Was konkursy z nagrodami, koło fortuny i Quiz wiedzy o naszym pięknym województwie. Przygotujcie się bo nagrody są bardzo, bardzo ciekawe.  Niewątpliwą atrakcją jest również możliwość zwiedzania samej twierdzy, z której roztaczają się niezapomniane widoki na okolicę.

Całość wydarzenia patronatem honorowym objął Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Do wstępu na wydarzenie upoważnia zakupiony bilet wstępu do Twierdzy.

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także