Oddając krew, zwiedzasz za darmo lub w promocyjnych cenach

20 lipca 2019 14:09.

Tematy: 


Ponad trzydzieści atrakcji w regionie bierze udział w specjalnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Osoby, które oddadzą krew mogą za darmo lub korzystając z biletów w promocyjnych cenach zwiedzać wybrane miejsca. Tak RCKiK chce zachęcić do dzielenia się bezcennym lekiem.

Na liście dostępnych atrakcji jest już ponad trzydzieści miejsc. By skorzystać z promocji trzeba przy kasie okazać zaświadczenie ze stacji lub legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Darmowe bilety krwiodawcom proponują Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Pałac Jedlinka, Muzeum Sentymentów w Kowarach, Podziemne Miasto Osówka, Zamek Chojnik, Szlak Ginących Zawodów w Kudowie-Zdroju, Mineuroland Park Miniatur w Kłodzku, Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka”, Miejskie Centrum Kultury Aktywności i Promocji Gminy „Stacka Kultury” w Świeradowie-Zdroju, Czarci Młyn w Świeradowie-Zdroju, Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich czy Muzeum Regionalne w Lubaniu. W pozostałych miejscach krwiodawcy mogą korzystać między innymi z 50 procentowej ulgi.

REKLAMA

Dzisiaj się dowiedziałem o tej akcji. Widziałem ulotki przy okienku. Jest kilka miejsc, w których jeszcze nie byłem. Bardzo fajna akcja – mówi w rozmowie z reporterem Dziennika Wałbrzych jeden z krwiodawców.

W akcji mogą uczestniczyć krwiodawcy, którzy oddadzą bezcenny lek w lipcu, sierpniu czy wrześniu w czasie zbiórek organizowanych przez RCKiK w Wałbrzychu. Nie trzeba oddawać krwi w centrum, można to zrobić także w czasie wyjazdowych akcji.

Nasi stali dawcy wyjeżdżają na urlopy, w ten sposób ich, jakby tracimy, a krew, ze względu między innymi na to, że jest więcej zdarzeń losowych, wciąż jest bardzo potrzebna. Staramy się zachęcić naszych krwiodawców i ewentualnych, przyszłych stałych krwiodawców by regularnie oddawali krew – mówi Joanna Augun z RCKiK Wałbrzych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 lipca 2019 14:09
`