Dodano: 27 stycznia 2024 08:15

Oddaj krew podczas wielkiego finału WOŚP

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Trzydziesty drugi finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy startuje już jutro. Podczas tego wydarzenia, sztaby organizatorzy liczne atrakcje dla mieszkańców regionu. Wolontariusze będą kwestować na ulicach już od wczesnych godzin porannych. W tym roku WOŚP gra pod hasłem ,,Płuca po pandemii”, zbierając pieniądze na zakup sprzętu pulmonologicznego dla dzieci i dorosłych.

Do akcji dołącza również krwiodawstwo w Wałbrzychu. Specjalnie w niedzielę w Centrum Krwiodawstwa będzie można oddać krew. To doskonała okazja, aby podzielić się tym cennym lekarstwem i dołączyć do szlachetnej inicjatywy.

Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie szpitali na krew. Jest to szczególnie ważne teraz, podczas ferii zimowych, kiedy to zwiększona aktywność życiowa i częstsze wypadki podnoszą zapotrzebowanie na transfuzje krwi – mówią przedstawiciele krwiodawstwa.

REKLAMA

Dla osób, które mają ograniczony czas w tygodniu, niedziela może być idealną okazją do oddania krwi. Przypominamy, że za tak szlachetny gest przewidziany jest dzień wolny od pracy. Rejestracja dawców rozpocznie się o 8:00 i zakończy o 12:00.

Każda grupa krwi jest cenna i potrzebna, jednak w związku z licznymi wydaniami do szpitali mamy wzmożone zapotrzebowanie na krew grup O Rh – i B Rh -.  Wiem, że nie jest łatwo jest znaleźć czas i motywację, ale pamiętajmy, że często jeden gest może uratować czyjeś życie. Dlatego apelujemy – Jeśli jesteś zdrowy, pełnoletni, ważysz więcej niż 50 kg, to wypij więcej wody niż zwykle, zjedz śniadanie, zabierz ze sobą dowód osobisty i przyjdź oddać krew ­– mówi Karolina Stefańska.

28 go stycznia, w niedzielę, podczas WOŚP będzie można zrobić dodatkowy dobry uczynek oddając krew. Regionalnalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się w Wałbrzychu przy ul. Bolesława Chrobrego 31.

Światowy Dzień Krwiodawcy fot. Dziennik Wałbrzych

Osoby czekające na oddanie krwi w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Osoby czekające na oddanie krwi w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Światowy Dzień Krwiodawcy fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także