Odcinkowy pomiar prędkości na A4. Nowa propozycja GDDKiA oraz GITD

6 listopada 2019 08:12. Korek na autostradzie A4. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Trwają rozmowy na temat wprowadzenia odcinkowych pomiarów prędkości na dolnośląskim odcinku A4 i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Takiego rozwiązania nie wykluczają Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Inspektoratu Transportu Drogowego.

Drogowcy przypominają, że autostrada A4 to jedna z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce, a odcinkowy pomiar prędkości może okazać się skutecznym narzędziem w dyscyplinowaniu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Jak podkreślają specjaliści, ważny w tym przypadku jest także fakt, że kierowcy zwalniają przy tej metodzie pomiaru na kilkukilometrowym odcinku drogi.

Najczęściej do niebezpiecznych zdarzeń dochodzi na odcinku A4 między węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie. To tu Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce zamontować urządzenia do odcinkowego pomiaru. System miałby pojawić się wiosną.

REKLAMA

O ile wprowadzenie pomiarów na A4 to raczej kwestia czasu, o tyle rozmowy w sprawie jego montażu na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia wciąż trwają.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 listopada 2019 08:12
`