Dodano: 7 kwietnia 2022 15:45

Od wtorku zamknięty most na Krakowskim Osiedlu w Boguszowie-Gorcach. Są objazdy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Remontowany most na Krakowskim Osiedlu w Boguszowie-Gorcach zostanie zamknięty – informuje boguszowski Urząd Miasta. Dla osób jadących od i z Boguszowa wyznaczono objazd serpentynami.

Utrudnienia zaczną się we wtorek 12 kwietnia. Most będzie zamknięty do czasu zakończenia prac. W związku z tym zmieni się też trasa autobusów miejskich. Jak informuje wałbrzyski ZDKiUM autobus linii „2” pojedzie ulicą Zachodnią, tym samym w czasie remontu nie będą obsługiwane przystanki położone na ul. Krakowskiej w Boguszowie-Gorcach. Autobusy linii nr 2 odjeżdżające z ul. Karkonoskiej w kierunku Boguszowa-Gorc skierowane zostaną ulicami: Barbusse’a – Kresowa – Zachodnia do ul. Wałbrzyskiej, podobnie w drodze powrotnej. Ważną informacją jest to, że autobusy nie będą zatrzymywać się na przystankach położonych na trasie objazdu.

Remont będzie kosztował nieco ponad dwa i pół miliona złotych. W ramach prac zostaną wzmocnione skarpy mostu i wykonane odwodnienie, jezdnia na moście zostanie wymieniona, zamontowane zostanie też nowe oświetlenie przeprawy. Przy pracach wskazany jest pośpiech, ponieważ już jesienią 2022 roku ruszyć mają prace przy budowie obwodnicy Boguszowa-Gorc. Na pierwszy ogień pójdą tzw serpentyny, czyli ulica Zachodnia, łącząca Wałbrzych Z Boguszowem. To przekieruje cały ruch właśnie na ulicę Krakowską i nowo wyremontowany most.

REKLAMA

Wiadukt w Boguszowie-Gorcach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wiadukt w Boguszowie-Gorcach. fot. Wiadukt w Boguszowie-Gorcach. fot. Urząd Miasta / Boguszów-Gorce

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także