Od soboty nie wjedziemy do Szczawna-Zdroju od strony ronda przy Tesco

20 maja 2019 15:23. Przygotowania do budowy pierwszego etapu zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. 10.05.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W sobotę wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ronda przy Tesco, ulic Łączyńskiego, Szczawieńskiej, Długiej czy Wyszyńskiego. Od strony Wałbrzycha nie wjedziemy w tym miejscu do Szczawna-Zdroju. To pierwszy etap poważnych utrudnień związanych z budową obwodnicy Wałbrzycha. O tym, że taki scenariusz zakłada wykonawca inwestycji pisaliśmy jako pierwsi 10 maja. To jednak dopiero początek gigantycznych zmian na drogach  w Wałbrzychu. Kolejne pod koniec miesiąca na Placu Grunwaldzkim.

To pierwszy etap budowy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Od soboty zamknięte zostaną wloty do ulic Wyszyńskiego, Gałczyńskiego i Chopina. Zakaz nie dotyczy komunikacji miejskiej i mieszkańców posiadających odpowiednie zezwolenia, głównie chodzi o mieszkańców Szczawna-Zdroju.

Dodatkowo, w tym etapie zwężone zostaną ulice Łączyńskiego i Długa. Na obu zamknięte będą pasy jezdni od strony ulicy Topolowej. Wyłączony z ruchu zostanie także fragment obwodnicy Szczawna-Zdroju po stronie T-Parku.

REKLAMA

Ten etap prac może potrwać do końca roku. Objazdy wytyczone zostaną obwodnicą Szczawna-Zdroju, czyli drogą 376 i dalej drogą 375 do ulicy Adama Mickiewicza.

Szczegóły tego etapu prac i dokładnej organizacji ruchu miasto przedstawi jutro w samo południe na specjalnej konferencji prasowej.

Pod koniec maja kierowców czekają jednak jeszcze większe utrudnienia. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zamknięta zostanie jedna nitka ulicy Kolejowej na Placu Grunwaldzkim. Wszystko wskazuje na to, że od ulicy Reja do samego placu samochody będą jechały tylko w jednym kierunku.

Budową obwodnicy w ciągu drogi krajowej numer 35 zajmuje się firma Budimex. To największa w powojennej historii Wałbrzycha inwestycja, która pochłonie ponad 397 milionów złotych. Droga ma mieć blisko sześć kilometrów. W jej ciągu powstaną dwa duże węzły – Żeromskiego i Reja.

Kierowcy przejeżdżający przez uzdrowisko będą musieli podwójnie uzbroić się w cierpliwość, bo w najbliższych dniach gmina rozpocznie remont ulic Sienkiewicza i Chopina. Zmiany w organizacji ruchu mamy poznać w najbliższych dniach.

Mapka utrudnień w związku z budową obwodnicy Wałbrzycha fot. https://www.facebook.com/gminaszczawnozdroj

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 maja 2019 15:23
`