Dodano: 24 sierpnia 2023 09:57

Od piątku Dni Jedliny-Zdroju. Święto uzdrowiska potrwa trzy dni

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Tegoroczne Dni Jedliny-Zdroju to nie tylko święto miasta, ale także początek jubileuszu związanego z 300-leciem uzdrowiska. Zabawa rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. W programie wystawy, spektakle teatrów ulicznych i koncerty. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Święto uzdrowiska rozpocznie się w piątek 25 sierpnia o godzinie 20.oo na Placu Zwycięstwa. Tu zaplanowano występ Lwowskiego Teatru Woskresinnia z „Suitą dla dwojga”. To będzie inauguracja Dni Jedliny-Zdroju, ale także inauguracja uroczystości związanych z 300-leciem uzdrowiska. Tego dnia o godzinie 21.oo uzdrowisko zaprasza także do Czarodziejskiej Chaty na otwarcie wystawy poświęconej pracom Pabla Piccassa oraz minikoncert na skrzypce i wiolonczelę w wykonaniu artystów Filharmonii Sudeckiej.

W sobotę będą się przeplatać wydarzenia w kilku lokalizacjach. O 15.oo w Parku Zdrojowym pojawi się Teatr Rozrywki Trójkąt z uciesznym spektaklem średniowieczno-jarmarcznym pod tytułem „Czego nie wiecie o królach”. O 16.30 w Kościele Poewangelickim przy ulicy Jana Pawła II zaplanowano otwarcie wystawy heliograwiur Marca Chagalla i akwareli Grażyny Parys. Oprawę muzyczną zapewni Krzysztof Karwowski grający na saksofonie.

REKLAMA

O 17.30 warto wrócić do Parku Zdrojowego, gdzie z pokazem „W rytmie bęnów” pojawi się Wataha Drums. Godzinę później, o 18.30 na spektakl „Kamień na kamieniu”, którego reżyserem jest Andrzej Róg uzdrowisko zaprasza do kościoła przy Jana Pawła II.

Sobotni wieczór to Balet Dworski Cracovia Danza i „Alla polacc”. Pokaz o godzinie 20.oo w Parku Zdrojowym. Godzinę później, o 21.oo na tarasach przy ulicy Pięknej zaplanowano koncert Los Mexiquenses de Tultepec. Tego dnia świętowanie dni uzdrowiska zakończy spektakl „Pociąg do Lwowa” Lwowskiego Teatru Woskresinnia. Pokaz zaplanowano w Parku Zdrojowym.

W niedzielę świętowanie rozpocznie się także o 15.oo. W Parku Zdrojowym z show „Niebezpieczne rzeczy” pojawi się artysta cyrkowy Krzysztof Kostera. Po spektaklu dla chętnych warsztaty cyrkowe. O 16.15 zaplanowano w parku koncert Los Mexiquenses de Tultepec.

O 17.oo warto zajrzeć do kościoła przy ulicy Jana Pawła II, gdzie zaplanowano spotkanie ze sztuką i muzyką – wystawy: Chagall, Parys oraz koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Kasi Sokołowskiej przy akompaniamencie Andrzeja Rejmana (fortepian).

O 18.30 uzdrowisko zaprasza na Plac Zdrojowy przed biblioteką, gdzie zagra zespół Celtica. Niedzielny wieczór to o 20.oo w Parku Zdrojowym spektakl „Cyrkowe kolory” w wykonaniu Lwowskiego Teatru Vuala oraz o 21.30 Teatr Ognia Los Fuegos.

Od piątku Dni Jedliny-Zdroju. Święto uzdrowiska potrwa trzy dni

Od piątku Dni Jedliny-Zdroju. Święto uzdrowiska potrwa trzy dni

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także