Od marca 2019 roku bezpłatna komunikacja miejska w Głuszycy

7 czerwca 2018 20:07. Burmistrz Głuszycy Roman Głód w autobusie komunikacji miejskiej na trasie Wałbrzych – Jedlina-Zdrój – Głuszyca. 7.06.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Burmistrz Głuszycy Roman Głód przechodzi do fazy realizacji szeroko zakrojonego projektu komunikacyjnego w gminie. Dzięki pozytywnie zaopiniowanemu wnioskowi udało pozyskać się środki na wybudowanie nowoczesnego centrum przesiadkowego oraz zakup dwóch nowych autobusów komunikacji miejskiej, które już od marca 2019 roku zaczną realizować połączenia na terenie gminy.

W Głuszycy, jako jednej z niewielu gmin w Polsce, komunikacja publiczna będzie całkowicie bezpłatna – wszystko dzięki pieniądzom na realizację projektu pochodzącym z Unii Europejskiej. Mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy:

Dziś, w obecności prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, burmistrza Jedliny Leszka Orpla i zaproszonych gości dokonano symbolicznego przekazania środków przeznaczonych na tę inwestycję. Całość kosztowała będzie ok. 3 mln złotych, z czego Głuszyca otrzymała 2,5 mln złotych dofinansowania z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

REKLAMA

W listopadzie 2018 roku rozpisany ma zostać przetarg na operatora, który obsługiwał będzie połączenia w Głuszycy. Autobusy wyjadą na trasy w marcu 2019 roku.

Zakupione przez Głuszycę autobusy to niskoemisyjne, 50 osobowe ISUSU. Centrum przesiadkowe zlokalizowane będzie na największym głuszyckim osiedlu mieszkaniowym, w okolicach obecnego przystanku pomiędzy ulicami Pionierów i Łukasiewicza i w pobliżu powstającej obecnie krytej pływalni „Delfinek”.  Oprócz wiaty przystankowej i zatoki autobusowej w jego skład wejdą: parking, miejsca postojowe dla rowerów, motorowerów i motocykli, budynek z punktem informacji i z poczekalnią oraz toalety miejskich. Teren będzie oświetlony i monitorowany.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej (L) i burmistrz Głuszycy Roman Głód podczas symbolicznego przekazania umowy na środki na budowę centrum przesiadkowego i zakup dwóch autobusów miejskich. 7.06.2018 r. . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 czerwca 2018 20:07
`