Dodano: 24 marca 2021 09:20
Od kwietnia bilety do Skalnego Miasta i na parking online. System ma rozładować korki
Tematy: adršpach Czechy skalne miasto
Pierwszego kwietnia ruszy internetowa sprzedaż biletów uprawniających do wejścia na trasę turystyczną. W sieci będzie można kupić także bilet parkingowy. Takie rozwiązanie ma pomóc w rozładowaniu ruchu turystycznego i korków na drogach. Latem, szczególnie w weekendy samochody, jadące w tamtym kierunku stoją już w korkach na granicy w Mieroszowie.
Bilety do Adrszpaskich Skał nadal będzie można kupić na miejscu, ale trzeba się liczyć z tym, że będą one już wyprzedane przez internet, a parkingi mogą być pełne.
W minionych latach, szczególnie w lecie, zdarzały się dni, gdy Skalne Miasto odwiedzały tłumy turystów, a drogi i parkingi wokół atrakcji były kompletnie zablokowane. Nowy system rezerwacji ma rozwiązać ten problem. Wejściówki będzie można kupić na konkretny dzień i godzinę. Turyści, którzy zdecydują się na zakup biletu parkingowego przez internet będą mieli do wyboru jeden z trzech parkingów.
– Nowy system rezerwacji pozwoli na rozłożenie ruchu turystycznego, zwłaszcza w tych najbardziej popularnych godzinach. Pozwoli to gościom przyjemniej spędzić czas i będzie miało pozytywny wpływ także na lokalną przyrodę – mówi Kateřina Menšíková, koordynatorka ds. ruchu turystycznego z firmy Technické služby Adršpach.
Bilety będą dostępne na nowej stronie internetowej. Na każdej wejściówce zakupionej online będzie specjalny kod QR, który będzie pozwalał na wejście czy wjazd na parking. Wejściówki i bilety na parking kupione w sieci mają być także tańsze.
Nowa strona, adrspasskeskaly.cz będzie zachęcała także do korzystania z alternatywnych środków komunikacji, takich jak pociąg, autobus czy nawet rower.
Zobacz także
- Wałbrzych. Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań przed wyjazdem
- Turyści zgubili się w Książańskim Parku
- Nielegalni imigranci w naczepie tira
- Pilnie potrzebna krew w Wałbrzychu! Przyjdź do RCKiK i podziel się płynem ratującym życie.
- Podręcznik i seria pomagające odkryć fizykę w ciekawy sposób
- Wałbrzych. Nie ma pieniędzy na remonty ulic. Mieszkańcy Ludowej i Reja załamują ręce
Najczęściej czytane
Na Chełmcu i w Grzędach kręcą prequel „Igrzysk Śmierci”? Superprodukcja utrzymywana jest w tajemnicy
Wałbrzych. Szykuje się rewolucja komunikacyjna
Wałbrzych. Ogromna popularność tężni solankowej. Zaskoczeni nawet urzędnicy
Tajemnicze zdjęcia w archiwach. Czy to jest Wałbrzych?
Polsat i TVP o obrotowych znakach w Szczawnie-Zdroju. Pierwsi opisaliśmy nietypową organizację ruchu