Od jutra obowiązek zakrywania ust i nosa. Kto jest z niego zwolniony?

15 kwietnia 2020 15:56. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Od czwartku do odwołania wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, masek, czy maseczek. Część twarzy musimy bezwzględnie zakrywać w środkach transportu publicznego i w ogólnodostępnych miejscach. Są jednak wyjątki.

Maski czy chusty na twarzy musimy mieć w autobusach, tramwajach pociągach, a nawet we własnym samochodzie, jeżeli jedziemy z osobami, z którymi nie mieszkamy. Twarz musimy zasłaniać w zakładach pracy, budynkach użyteczności publicznej oraz w czasie przemieszczania się chodnikami, w sklepach, bankach, czyli generalnie we wszystkich miejscach, w których spotykamy się z innymi osobami.

Kto nie musi zasłaniać twarzy?

REKLAMA

Z obowiązku zwolnione są osoby, które same lub z dzieckiem podróżują samochodem, dzieci do 4 lat czy osoby, które nie mogą tego robić ze względu na stan zdrowia.

Nie trzeba ich stosować także w biurze, pod warunkiem, że nie zajmujemy się bezpośrednią obsługą interesantów. Twarzy nie muszą zasłaniać także kierowcy komunikacji miejskiej czy prywatnego przewoźnika, pod warunkiem, że kierowca będzie odgrodzony od kabiny pasażerów.

Obowiązek nie dotyczy także duchownych sprawujących kult religijny oraz żołnierzy.

Co ważne, wszystkie osoby, które od jutra będą zasłaniać twarz, na wezwanie służb czy osób, które muszą potwierdzić naszą tożsamość, mają obowiązek odsłonięcia twarzy.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 kwietnia 2020 15:56
`