Od grudnia pociągiem z Wałbrzycha do Kłodzka szybko i bez utrudnień

2 października 2018 12:40. Prace remontowe na stacji Jedlina Górna 14.09.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ponad 12 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na usprawnienie podróży na trasie Wałbrzych – Kłodzko. To kolejne prace na malowniczej trasie przez Góry Wałbrzyskie. Roboty wykonywane są m.in. w najdłuższym tunelu pod Małym Wołowcem i na moście koło Ludwikowic Kłodzkich.

Przewidziano wymianę ponad 3,5 tys. podkładów i montaż bezstykowego toru. Prac obejmują m.in. odcinek 1,6 km. w tunelu pod masywem Małego Wołowca. Zakres prac został dodatkowo rozszerzony o zabezpieczenie tunelu. Poza robotami wewnątrz obiektu przebudowane zostaną też sklepienia przy wylotach tunelu. Efektem robót na trasie będzie likwidacja ograniczeń prędkości Wałbrzych Główny – Kłodzko. Warte 7 mln złotych prace potrwają są do końca listopada.

Na odcinku Ludwikowice Kłodzkie – Świerki Dolne, przeprowadzany jest remont mostu, gdzie odnawiane i zabezpieczane są filary i przyczółki mostu. Przeznaczono na to 5,5 mln zł. W następnej fazie odnowiona zostanie metalowa konstrukcja mostu. W czasie trwania prac dwutorowa linia zachowana przejezdność.

REKLAMA

W ubiegłym latach, na linii kolejowej z Kłodzka do Wałbrzycha, przeprowadzono remont wiaduktu nad ul. Niepodległości (nieopodal stacji Wałbrzych Gł.) i dwóch mostów – w Głuszycy i Ludwikowicach Kłodzkich. Stalowe konstrukcje zostały oczyszczone, zabezpieczone i pomalowane. Wymieniono także podkłady na obiektach, naprawiono pomosty inspekcyjne
i barierki. Wartość prac na trzech obiektach wyniosła 11,5 mln zł. W roku 2017 przeprowadzono naprawę toru na szlaku Kłodzko – Ścinawka Średnia. Wymieniono wymienione zużyte podkłady i ponad 5 km szyn. Prędkość pociągów, dzięki likwidacji ograniczeń, wzrosła do 100 km/godz.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 października 2018 12:40
`