Od dziś z Podzamcza na dworzec Szczawienko autobusem nr 1

16 kwietnia 2018 14:28. Budynek dworca kolejowego Wałbrzych Szczawienko oddany do użytku po remoncie. 16.04.2018 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od dziś (16 kwietnia 2018) rozpoczyna kursowanie nowa linia autobusowa nr 1. Autobus połączy Podzamcze z dworcem Szczawienko. Połączenia mają być tak częste i rozplanowane w sposób, aby maksymalnie skomunikować je z pociągami przyjeżdżającymi i odjeżdżającymi w stronę Wrocławia i Jeleniej Góry.

„Jedynka” być alternatywą dla mieszkańców największej wałbrzyskiej dzielnicy mieszkaniowej korzystających z połączeń kolejowych i zachętą do pozostawienia samochodów pod domem. Autobusy będą kursowały wokół Podzamcza: al. Podwale i ul. Wieniawskiego. Następnie przez Gagarina dojadą na przed dworzec PKP Wałbrzych Szczawienko.

Jak twierdzą urzędnicy zaletą połączenia ma być szybkość, dlatego jego trasa nie obejmie Piaskowej Góry, której mieszkańcy nadal mogą korzystać z połączeń autobusowych z dworcem Wałbrzych Miasto.

REKLAMA

Budynek dworca kolejowego Wałbrzych Szczawienko oddany do użytku po remoncie. 16.04.2018 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 kwietnia 2018 14:28
`