Od dwóch lat okradał działki w Wałbrzychu. Działał na Podzamczu, Piaskowej Górze czy Białym Kamieniu

8 lutego 2023 17:41. Altanka na jednej z działek na Podzamczu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Młody mężczyzna wpadł w ręce mundurowych we wtorek. Policjanci ustalili, że 18-latek w ciągu ostatnich dwóch lat włamywał się na działki na terenie Podzamcza, Piaskowej Góry czy Białego Kamienia. Kradł między innymi elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe i inne, wartościowe przedmioty. Młody mieszkaniec Wałbrzycha przyznał się do winy. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

– Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu realizując informacje własne, zatrzymali 18-latka 7 lutego około godziny 16:00 w miejscu zamieszkania przy ul. Grodzkiej w Wałbrzychu. W toku wykonanych czynności policjanci udowodnili młodemu mężczyźnie dokonanie podczas minionych dwóch lat łącznie 26 przestępstw tego rodzaju. Podejrzany włamywał się do altan ogrodowych i wykradł z nich różnego rodzaju narzędzia oraz elektronarzędzia potrzebne do prac na działce – takie jak kosy spalinowe, pilarki, czy nożyce do podcinania żywopłotów – a także inne wartościowe przedmioty, np. butle gazowe, klucze hydrauliczne, czy też zamki do drzwi – po prostu wszystko, co wpadło mu w ręce. Straty łącznie mogły wynieść nawet kilkadziesiąt złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Młody mężczyzna w czasie rozmowy z policjantami przyznał się także do posiadania narkotyków, które kupował za pieniądze ze sprzedaży skradzionych przedmiotów.

REKLAMA

Przy tej okazji policjanci apelują do mieszkańców Wałbrzycha, by szczególnie teraz, gdy rzadziej odwiedzamy ogrody, nie zostawiać tam cennych przedmiotów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 lutego 2023 17:41
`