Od czwartku nauka zdalna. Ale nie wszyscy

25 stycznia 2022 18:45. Szkoła. Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Od najbliższego czwartku 27 stycznia uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne. Taka forma nauki potrwa równy miesiąc.  Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji, jakie ma zostać opublikowane jutro nauka zdalna dotyczyć będzie uczniów od klas 5 szkoły podstawowej w górę. Potrwa do końca ferii szkolnych. Te kończą się 27 lutego. O decyzji rządu poinformował tuż po godzinie 18 minister edukacji Przemysław Czarnek.

Minister Czarnek  zaznaczył, że tak  jak w roku ubiegłym maturzyści będą mieli możliwość uczestniczenia w konsultacjach z nauczycielami. Dopuszczalna będzie też nauka zawodu. Dzieci z województwa dolnośląskiego rozpoczynają ferie zimowe już w najbliższy poniedziałek. Zdalnie uczyły się będą przez dwa ostatnie tygodnie lutego.

Decyzja ministra edukacji, który konsultował ją z Ministerstwem Zdrowia, ma być podyktowana pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce. Obecnie na kwarantannie przebywa blisko milion Polaków. Tylko ostatniej doby odnotowano blisko 37 tys. zakażeń koronawirusem.

Dodano: 25 stycznia 2022 18:45
`