Od 3 miesięcy do 5 lat wiezienia grozi złodziejom z Czech, przyłapanym przez ochronę w polskim sklepie

20 grudnia 2022 10:24. Funkcjonariusze z Kamiennej- Góry zatrzymali złodziei z Czech fot. użyczone Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej- Górze

Tematy: 


Od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia grozi parze złodziei z Czech, których zatrzymali kamiennogórscy policjanci. Czesi kradli w sklepach na pograniczu polsko-czeskim.

Czesi zostali przyłapani w Lubawce, w sklepie blisko granicy polsko-czeskiej. Para, która kilka dni wcześniej dokonała kradzieży produktów spożywczych na kwotę dwóch tysięcy złotych, została rozpoznana przez ochronę sklepu, która na miejsce wezwała policję. Kamiennogórscy policjanci zatrzymali parę złodziei.

Ochroniarz niezwłocznie poinformował funkcjonariuszy z Kamiennej Góry i już po kilkunastu minutach niczego niepodejrzewający „klient” został zatrzymany. Jak się okazało, w samochodzie przed sklepem siedziała jego wspólniczka, która również trafiła w ręce mundurowych – mówi st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

REKLAMA

Sprawcami okazali się 40-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta, obywatele Republiki Czeskiej. Złodzieje myśleli, że będą bezkarni za granicami swojego kraju.

Może groźba wysokiej kary spowoduje zmianę w ich postępowaniu. Za to przestępstwo grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje  st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 grudnia 2022 10:24
`