Ochotnicy OSP Mieroszów dotrzymali słowa

10 grudnia 2018 08:15. Strażacy z Mieroszowa z kolegą OSP Szklarska Poręba. Od prawej: prezes OSP Mieroszów Tomasz Mordoń, Tomasz Radzik, Paweł Morańda strażak że Szklarskiej Poręby oraz Krzysztof Brych. fot. użyczona / OSP Mieroszów

Tematy: 


4320 złotych – taką kwotę zebrali druhowie z OSP Mieroszów na pomoc koledze strażakowi ze Szklarskiej Poręby. W październiku tego roku doszczętnie spłonęło mu mieszkanie.

Po tym, jak na początku października w pożarze jednej z kamienic w Piechowicach mieszkający tam strażak stracił cały dobytek, ochotnicy z Mieroszowa  rozpoczęli akcję pomocową. Na jednym z portali crowfoundingowych rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla kolegi. Równolegle zbierali najbardziej niezbędne rzeczy.

Odzew na ich działania był ogromny. Do akcji przyłączali się kolejni strażacy nie tylko z Województwa Dolnośląskiego. Jeszcze w październiku do poszkodowanego trafiły rzeczy pierwszej potrzeby, teraz, po zakończonej zbiórce – zebrane pieniądze.

REKLAMA

– Przekazaliśmy całą zebraną kwotę… No ucieszył się bardzo, co tu dużo mówić. – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Tomasz Radzik z OSP Mieroszów – Mamy wspólne plany, Krzysiek ma ogromną wiedzę strażacką. Chcemy współpracować, szczególnie w zakresie organizowania Młodzieżowych Straży Pożarnych. 

Przypomnijmy. 9 października w Piechowicach, w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul.Kryształowej spłonął dach. Najwyższa kondygnacja została doszczętnie spalona. zalana wodą i nie nadaje się do użytkowania. Mieszkał tam, z rodziną, strażak OSP Szklarska Poręba. To on rozpoczął akcję ratunkową. Sam stracił wszystko.

Strażacy z Mieroszowa z kolegą OSP Szklarska Poręba. Od prawej: prezes OSP Mieroszów Tomasz Mordoń, Tomasz Radzik, Paweł Morańda strażak że Szklarskiej Poręby oraz Krzysztof Brych. fot. użyczona / OSP Mieroszów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 grudnia 2018 08:15
`