Tematy: Mieroszów straż pożarna
4320 złotych – taką kwotę zebrali druhowie z OSP Mieroszów na pomoc koledze strażakowi ze Szklarskiej Poręby. W październiku tego roku doszczętnie spłonęło mu mieszkanie.
Po tym, jak na początku października w pożarze jednej z kamienic w Piechowicach mieszkający tam strażak stracił cały dobytek, ochotnicy z Mieroszowa rozpoczęli akcję pomocową. Na jednym z portali crowfoundingowych rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla kolegi. Równolegle zbierali najbardziej niezbędne rzeczy.
Odzew na ich działania był ogromny. Do akcji przyłączali się kolejni strażacy nie tylko z Województwa Dolnośląskiego. Jeszcze w październiku do poszkodowanego trafiły rzeczy pierwszej potrzeby, teraz, po zakończonej zbiórce – zebrane pieniądze.
– Przekazaliśmy całą zebraną kwotę… No ucieszył się bardzo, co tu dużo mówić. – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Tomasz Radzik z OSP Mieroszów – Mamy wspólne plany, Krzysiek ma ogromną wiedzę strażacką. Chcemy współpracować, szczególnie w zakresie organizowania Młodzieżowych Straży Pożarnych.
Przypomnijmy. 9 października w Piechowicach, w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul.Kryształowej spłonął dach. Najwyższa kondygnacja została doszczętnie spalona. zalana wodą i nie nadaje się do użytkowania. Mieszkał tam, z rodziną, strażak OSP Szklarska Poręba. To on rozpoczął akcję ratunkową. Sam stracił wszystko.

Strażacy z Mieroszowa z kolegą OSP Szklarska Poręba. Od prawej: prezes OSP Mieroszów Tomasz Mordoń, Tomasz Radzik, Paweł Morańda strażak że Szklarskiej Poręby oraz Krzysztof Brych. fot. użyczona / OSP Mieroszów
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania
Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa
Pilny komunikat. Wody z kranu nie wolno pić w Jabłowie i części Czarnego Boru
Wybierasz się na Silent Disco? Redpoint przygotował specjalną ofertę
Region. Wypadek z udziałem konia. Nie żyje 18-miesięczne dziecko
Wirki. Wodę z dawnej kopalni „tankują” jak paliwo. Zobacz, jak działa niezwykły dystrybutor (WIDEO)