Obwodnice potrzebne od zaraz. Wałbrzych, Świdnica i Świebodzice stoją w korkach

25 grudnia 2018 20:10.

Tematy: 


Wałbrzych, Świebodzice i Świdnica stoją w korkach. Nie tylko w okresie wzmożonego ruchu świątecznego. Przez leżące na terenie tych miast odcinki dróg krajowych DK 35 i DK34 przejeżdża dziennie kilkadziesiąt tysięcy samochodów. Natężenie ruchu jest już nie tylko utrudnieniem dla mieszkańców. Potok aut staje się śmiertelnym zagrożeniem.

O obiecane w kampanii wyborczej działania na rzecz wybudowania obwodnicy Świdnicy upomniała się niedawno prezydent Beata Słaniewska-Moskal. W liście skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego oraz parlamentarzystów przypomina obietnice składane mieszkańcom podczas kampanii wyborczej i wzywa do ich realizacji. Koszt drogi, mijającej miasto od wschodu, szacuje na ok. 450 milionów złotych.

Także nowy burmistrz Świebodzic, Paweł Ozga, znany ze swojej przedwyborczej walki o budowę drogi mogącej odciążyć centrum Świebodzic, nie zamierza odkładać tematu na później. W rozmowie z Dziennikiem powiedział:

REKLAMA

– Ulica Strzegomska jest tak zapchana, że w godzinach szczytu po prostu nie można jej pokonać. Obwodnica musi być koniecznie, bo w pewnym momencie miasto stanie. Jest ona od wielu lat jest planowana, pozostaje jedynie kwestia  realizacji, czyli dobrej woli na szczeblach powiatowym, wojewódzkim i przede wszystkim rządowym.

Na pytanie o koszt budowy obwodnicy Świebodzic burmistrz rozkłada ręce: – Po dzisiejszych cenach? Nie wiem.

Tymczasem wciąż nie wiadomo kto będzie budował Zachodnią obwodnicę Wałbrzycha. Po otwarciu ofert i wyłonieniu wykonawcy kilka biorących w nim udział konsorcjów odwołało się od decyzji. Sprawa wciąż jest rozpatrywana. Budowa rozpocznie się najwcześniej za kilka miesięcy.

Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga podczas pikiety w sprawie budowy obwodnicy miasta. Świebodzice, 20.11.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 grudnia 2018 20:10
`