Dodano: 6 października 2020 10:19

Obwodnica Wałbrzycha bez ścieżki rowerowej. W zamian trasa wzdłuż Wrocławskiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Przy budowanej wzdłuż drogi krajowej numer 35 obwodnicy Wałbrzycha nie będzie ścieżki rowerowej. Projekt od początku nie zakładał trasy dla jednośladów. Po zakończeniu budowy obwodnicy ścieżka ma powstać jednak wzdłuż ulicy Wrocławskiej, na której, zgodnie z założeniami, ruch samochód ma się zmniejszyć.

Taki mamy plan. Nie przewidziano wiele lat temu w projektowaniu obwodnicy ścieżki rowerowej na trasie od ronda Tesco do centrum miasta. Nie zrobimy tej ścieżki w tych warunkach budowy, bo to jest niemożliwe – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Rozwiązaniem ma być jednak trasa rowerowa wyznaczona wzdłuż ulicy Wrocławskiej. Wyznaczona ścieżka ma się łączyć z istniejącymi już trasami na Piaskowej Górze, Uczniowskiej czy w centrum Wałbrzycha.

REKLAMA

Brakuje nam kilku kilometrów, żeby uczynić to, zresztą niełatwe zadanie przejechania rowerem naszego miasta, żeby uczynić przyjemnym i możliwym – mówi Szełemej.

Drogi rowerowe na ulicy Wrocławskiej i być  może Andresa będą podobne do tych, jakie mamy w tej chwili na ulicy Świdnickiej. To wydzielony pas, wyznaczona droga rowerowa. Wszystko wskazuje na to, że będzie to trasa dwukierunkowa.

Pamiętajmy o tym, że jeżeli obwodnica ruszy, to ruch na ulicy Wrocławskiej będzie bardzo mały. Tu będziemy mogli przemieszczać się na rowerach. To w ogóle się zmieni ta ulica. Zakładamy, że jeżeli obwodnica będzie otwarta to momentalnie czy od razu zajmiemy się wytyczeniem takich ścieżek – mówi Edward Szewczak, rzecznik prasowy wałbrzyskiego magistratu.

Budowa obwodnicy Wałbrzycha  Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Budowa Obwodnicy Wałbrzycha. Rondo przy Tesco  fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Budowa Obwodnicy Wałbrzycha. Rondo przy Tesco  fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także