Dodano: 20 lipca 2020 10:24

Obwodnica pod specjalnym nadzorem. Urząd Miasta planuje powołanie specjalnych grup do spraw obwodnicy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W ramach pracy w urzędzie powołałem zespoły, które zajmą się adaptacją tego obiektu i tego wszystkiego co się z nim wiąże do życia miasta i regionu po jego wykonaniu – powiedział w piątek na budowie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha prezydent miasta Roman Szełemej.

Specjalna grupa ds obwodnicy zająć ma się między innymi organizacją ruchu, bezpieczeństwem, wpływem na środowisko, estetyką, tansportem publicznym, czy ITS. Zespoły mają zająć się też tym, jak skoordynować funkcjonowanie odcinka pozamiejskiego w Szczawnie-Zdroju z miejskim.

– Bierzemy pod uwagę przejęciem w zarząd odcinka obwodnicy w Szczawnie Zdroju na potrzeby koordynacji ruchu w mieście. – zapowiedział prezydent Szełemej.

REKLAMA

Zachodnia obwodnica Wałbrzycha to nieco ponad 6 kilometrowa trasa przecinająca Wałbrzych niemal na pół. Kosztująca 380 milionów złotych inwestycja była najbardziej wyczekiwaną przez wałbrzyszan budową. Dziś przekroczyły półmetek – na sporej długości trasy wylano asfalt, mocno zaawansowane są prace przy budowie trzech estakad jakie pojawią się na trasie.

– W tej chwili mamy już ułożone 25% warstw bitumicznych na poszczególnych odcinkach, do konca roku spodziewamy się, że przekroczymy 40%. Na odcinku poza miejskim w gminie Szczawno-Zdrój mamy bardzo długi obiekt nad ulicą Gałczyńskiego, który jest w tej chwili na etapie wykonywania, we wrześniu będzie betonowany ustrój nośny obiektu. We wrześniu obiekt powinien być wykonany w stanie surowym – poinformował zastępca dyrektora wrocławskiego oddziału GDDKiA Jacek Dzikowski.

Prace wciąż napotykają na niespodziewane przeszkody: położone zupełnie bez nadzoru i planów sieci elektryczne i telekomunikacyjne oraz szyby i chodniki pokopalniane, w które obfituje centrum pogórniczego Wałbrzycha.

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także