Obowiązkowe szczepienia stają się faktem. Póki co, dla wybranych grup zawodowych. Uczniowie idą na zdalne nauczanie

7 grudnia 2021 13:44. Punkt szczepień w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennk Walbrzych

Będziemy robić wszystko, aby od pierwszego marca grupy zawodowe medyków, nauczycieli i służb mundurowych mogły pracować tylko wtedy, kiedy są zaszczepione – przyznał dziś Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Oznacza to w praktyce obowiązek szczepień dla tych grup. Wcześniej, w połowie grudnia zaczną obowiązywać dodatkowe obostrzenia.

Od połowy grudnia zaczną obowiązywać także nowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Z pięćdziesięciu do trzydziestu procent obniżona zostanie możliwość obłożenia w danym lokalu, restauracji, barze czy hotelu. Limit nie będzie obowiązywał jednak osób zaszczepionych, a weryfikacją szczepienia będzie miał się zajmować… przedsiębiorca. Zamknięte pozostaną dyskoteki i inne miejsca, w których można tańczyć.

Zmniejszenie limitu dotyczy także kościołów. Zatem wszystko wskazuje na to, że księża, którzy będą chcieli wpuścić do kościoła więcej niż trzydzieści procent wiernych będą musieli… weryfikować certyfikaty zaszczepienia.

REKLAMA

To nie jedyne zmiany. Od 20 grudnia do 9 stycznia wszystkie szkoły podstawowe i średnie skierowane zostaną do zdalnej nauki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 grudnia 2021 13:44
`