Dodano: 29 kwietnia 2021 13:55

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 w Wałbrzychu. Uchwała nie przewiduje kar. Mamy jej treść

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzyscy radni przyjęli dziś uchwałę, zgodnie, z którą szczepienia w Wałbrzychu mają być obowiązkowe dla dorosłych mieszkańców. Obowiązek ma dotyczyć także osób pracujących w mieście. Przepisy nie przewidują kar. Mają obowiązywać do końca roku lub do momentu, gdy szczepienia będą obowiązkowe w całej Polsce.

Wprowadza się obowiązek wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 przez mieszkańców Miasta Wałbrzycha powyżej 18 roku życia oraz inne osoby powyżej 18 roku życia, które nie zamieszkują w Wałbrzychu, a wykonują pracę na terenie miasta Wałbrzycha – czytamy w uchwale.

Szczepienia mogą być wykonywane na terenie Wałbrzycha lub w innych punktach w kraju, czytamy dalej. Uchwała zawiera także informacje dotyczące tego, jak się rejestrować na szczepienia.

REKLAMA

Uchwała obowiązuje do dnia wejścia w życie przepisów powszechnie obowiązujących, na podstawie których szczepienia przeciwko COVID-19 zostaną określone jako obowiązkowe, nie dłużej jednak niż do 31.12.2021 r. – czytamy dalej.

Przepisy nie przewidują kar dla tych, którzy po ich wejściu w życie nie zaszczepiły by się.

To nie jedyny dokument przyjęty dziś na sesji rady miejskiej w Wałbrzychu. Radni zagłosowali także za apelem do Ministra Zdrowia w sprawie umieszczenia COVID-19 na liście chorób zakaźnych i jednocześnie z apelem o wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich pełnoletnich osób w całej Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także