Obostrzenia zostają. Rząd przedłuża obowiązujące zasady

7 kwietnia 2021 11:11. Fot. źródło: TT Ministerstwo Zdrowia

Tematy: 


Obowiązujące zasady i obostrzenia zostają przedłużone do osiemnastego kwietnia. Zamknięte pozostają galerie handlowe, zakłady fryzjerskie, przedszkola i żłobki. Obowiązują także wcześniejsze obostrzenia, czyli między innymi te dotyczące zdalnej nauki w szkołach czy ograniczenia w liczbie osób w kościołach.

Cały czas mamy bardzo trudną sytuację w szpitalach. Obłożenie łóżek na wczoraj wynosi ponad 34,5 tysiąca, łóżek respiratorowych mamy zajętych ponad 3,3 tysiące i te parametry zbliżające się do zajętości na poziomie 80 procent są niepokojące – mówi Adam Niedzielski.

Województwo dolnośląskie wymienione zostało w gronie tych województw, w którym zarejestrowano bardzo dużą dynamikę wzrostu zachorowań, przyznaje Niedzielski. To w tej chwili do szpitali trafia największa liczba pacjentów. W przypadku problemów z brakiem miejsc w szpitalach, pacjenci z naszego regionu mają trafiać do województwa lubuskiego.

REKLAMA

Minister zdrowia zauważył, że niższe liczby w dobowym raporcie zakażeń mogą wynikać z faktu, że za nami są święta. Efekty tego, jak zachowaliśmy się w czasie świąt poznamy natomiast dopiero w przyszłym tygodniu.

Dowiemy się wówczas czy trzecia fala epidemii opada, czy otrzyma drugi oddech – dodaje Niedzielski.

Przypomnijmy, dziś resort zdrowia poinformował o 14 910 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 480 osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 kwietnia 2021 11:11
`