Obostrzenia w województwie dolnośląskim zostają. Są regiony, gdzie rząd luzuje zasady

21 kwietnia 2021 15:56.

Tematy: 


Śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie to województwa, w których utrzymane zostają obowiązujące w tej chwili obostrzenia. W pozostały województwach od poniedziałku wraca nauka hybrydowa w klasach 1-3. Otwarte zostaną także między innymi zakłady fryzjerskie.

Dotychczasowe obostrzenia utrzymane zostały w pięciu województwa, w których średnia dzienna liczna zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców przekroczyła 35. W całym kraju wciąż, do 3 maja pozostają zamknięte hotele. Restauracje wciąż mogą działać jedynie na wynos.

Apogeum trzeciej fali zakażeń mamy za sobą. Apogeum hospitalizacji wydaje się też mamy za sobą. Wciąż utrzymuje się jednak wysoki poziom – mówi Adam Niedzielski.

REKLAMA

Adam Niedzielski przyznał dziś, że w danych dotyczących nowych zakażeń mamy trend spadkowy. Poprawia się także sytuacja w szpitalach. Ich zajętość, jak i zajętość respiratorów sięga około siedemdziesięciu procent. Minister zdrowia przyznał także, że resort zauważa również mniejszą liczbę skierowań na testy na obecność koronawirusa.

Decyzje w sprawie luzowania obostrzeń w turystyce, chodzi o branże hotelarską i gastronomiczną, rząd ma zaprezentować w przyszłym tygodniu. Za tydzień także mamy poznać wytyczne dotyczące noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Dziś część specjalistów uważa, że ten nakaz jest niepotrzebny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 kwietnia 2021 15:56
`