Obostrzenia przedłużone do 28 marca. Kolejny region z dodatkowymi restrykcjami

5 marca 2021 15:59. Fot. źródło: TT Ministerstwo Zdrowia

Tematy: 


Ministerstwo Zdrowia przedłuża o tydzień obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim. Kolejnym regionem objętym dodatkowymi restrykcjami jest województwo pomorskie. W pozostałej części kraju sytuacja pozostaje bez zmian do 28 marca.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w związku ze wzrostem ilości zakażeń na koronawirusa dwa województwa będą objęte dodatkowymi restrykcjami.

– Oba województwa, warmińsko-mazurskie i pomorskie, charakteryzują się też dosyć dużą skutecznością, czy też trafialnością prowadzonych badań, co też jest odzwierciedleniem sytuacji, która pokazuje, że gęstość zachorowań jest tam duża – powiedział Minister Zdrowia.

REKLAMA

Minister przedstawił obecną sytuację w innych regionach Polski. Wśród województw z dużą ilością zakażeń  znalazły się woj. mazowieckie, lubuskie, kujawsko-pomorskie oraz podkarpackie. W każdym z nich średnia zachorowań jest wyższa średnia krajowa, czyli ok. 30 przypadków na 100 tys. mieszkańców.

Sytuacja w pozostałej części kraju zostaje bez zmian do 28 marca.

– Jeżeli chodzi o pozostałe regiony to sytuacja zostaje bez zmian. Utrzymujemy te rozwiązania i zasady bezpieczeństwa, które obowiązują do tej pory. Obowiązują do 28 marca – mówi Niedzielski.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 marca 2021 15:59
`