Dodano: 22 listopada 2021 16:23

Obliczone na polityczny zysk postępowanie grupy osób. Marszałek Przybylski komentuje briefing pod szpitalem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Obliczone na polityczny zysk postępowanie grupy osób – między innymi działaczy Platformy Obywatelskiej, jest egoistyczne i podejmowane kosztem dobra pacjentów oraz stabilnego funkcjonowania Szpitala – w taki sposób Marszałek Województwa Dolnośląskiego skomentował dzisiejszy briefing parlamentarzystów i radnych PO w sprawie sytuacji w wałbrzyskim szpitalu. Marszałek apeluje o „niewywoływanie u pacjentów poczucia strachu„.

W swoim oświadczeniu Marszałek Przybylski zarzuca organizatorom dzisiejszego briefingu próbę destabilizacji sytuacji szpitala. Informuje, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy w szpitalu zatrudnionych zostało kilkunastu nowych lekarzy specjalistów, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Zarzucił organizatorom  między innymi wypowiadanie sloganów politycznych, brak wiedzy na temat funkcjonowania szpitala .

W poniedziałek 22 listopada parlamentarzyści PO zorganizowali pod wałbrzyskim szpitalem briefieng prasowy, w którym wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją w wałbrzyskim szpitalu. Zarządowi województwa zarzucali blokadę informacyjną oraz brak woli spotkania. Z kolei obecni na konferencji radni wojewódzcy zapowiedzieli złożonie na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego szeregu pytań i interpelacji dotyczących sytuacji w wałbrzyskim szpitalu.

REKLAMA

Oświadczenie Marszałka Cezarego Przybylskiego. Źródło: UM WD

Cezary Przybylski. Marszałek Województwa Dolnośląskiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także