Dodano: 22 listopada 2021 16:23

nasz news Obliczone na polityczny zysk postępowanie grupy osób. Marszałek Przybylski komentuje briefing pod szpitalem

Obliczone na polityczny zysk postępowanie grupy osób – między innymi działaczy Platformy Obywatelskiej, jest egoistyczne i podejmowane kosztem dobra pacjentów oraz stabilnego funkcjonowania Szpitala – w taki sposób Marszałek Województwa Dolnośląskiego skomentował dzisiejszy briefing parlamentarzystów i radnych PO w sprawie sytuacji w wałbrzyskim szpitalu. Marszałek apeluje o „niewywoływanie u pacjentów poczucia strachu„.

W swoim oświadczeniu Marszałek Przybylski zarzuca organizatorom dzisiejszego briefingu próbę destabilizacji sytuacji szpitala. Informuje, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy w szpitalu zatrudnionych zostało kilkunastu nowych lekarzy specjalistów, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Zarzucił organizatorom  między innymi wypowiadanie sloganów politycznych, brak wiedzy na temat funkcjonowania szpitala .

W poniedziałek 22 listopada parlamentarzyści PO zorganizowali pod wałbrzyskim szpitalem briefieng prasowy, w którym wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją w wałbrzyskim szpitalu. Zarządowi województwa zarzucali blokadę informacyjną oraz brak woli spotkania. Z kolei obecni na konferencji radni wojewódzcy zapowiedzieli złożonie na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego szeregu pytań i interpelacji dotyczących sytuacji w wałbrzyskim szpitalu.

Oświadczenie Marszałka Cezarego Przybylskiego. Źródło: UM WD

Cezary Przybylski. Marszałek Województwa Dolnośląskiego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także