Oberschlesien pierwszy raz zagra w Wałbrzychu – na tegorocznej Barbórce

21 października 2016 12:45. Oberschlesien na Przystanku Woodstock 2016. Źródło: wwwoberschlesienzespol.pl, fot. Dominik Maik

Oberschlesien to zespół założony przez Marcela Różankę i Michała Stawińskiego, finalistów Must Be The Music z 2012 roku, którzy podczas rozgrywki finałowej zgromadzili największą publiczność w historii programu. Utwór „JO CHCA” przygotowany specjalnie na potrzeby programu, cover niemieckiej grupy „Rammstein”, do tej pory jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów wykonywanych przez zespół.

Oberschlesien w kilka lat zagrał ponad 250 koncertów, zapełniając sale w klubach i gromadząc rzesze publiczności na koncertach plenerowych, w tym większość znaczących festiwali w kraju – dwukrotnie Jarocin Festiwal, Cieszanów, Przystanek Woodstock, Rockowe Igrzyska na Górze
św. Anny, Around The Rock, trasę z formacją Skindred, Rocket Festiwal – Torwar Warszawa, Arena w Poznaniu, Arena w Gdyni, Arena w Lublinie, Arena w Szczecinie, Energia Wolności Festiwal Londyn – The Dom Tuffnel Park, Arena w Oberhausen, Ostrava w plamenech.

Ich muzyka to industrial metal w nowoczesnej formie, z elektronicznymi smaczkami, z mocnymi, dosadnymi i jednocześnie oszczędnymi tekstami w gwarze śląskiej, czasem śpiewanymi, czasem melorecytowanymi podniosłym, niskim głosem Michała Stawińskiego.
Oberschlesien definiuje nasze czasy, zarówno w tekstach utworów, jak i w muzyce. Poruszają tematy ważne i trudne – Samotny, Niechciane Dzieci, Strach, pojawiły się teksty o zabarwieniu patriotycznym – ORP Orzeł, Powstaniec, o zniewoleniu – Robot, dotykają miłości – To nie sen, ale też tematyki górniczej – Richter, Szola.

REKLAMA

Po kilku zmianach osobowych, wykrystalizował się obecny skład zespołu:
Michał Stawiński – wokal, Marcel Różanka – perkusja Tomasz Andrzejewski – gitara, Wojtek Jasielski – gitara, Adam Jurczyński – gitara, Łukasz Sztaba – klawisze.
Obecnie muzycy pracują na 3 albumem zespołu – Oberschlesien III”, planowana premiera w 2017 roku. Płytę poprzedzi kilka singli, pierwszy już niebawem.

Oberschlesien wspiera wiele akcji charytatywnych, odwiedza placówki oświatowe – szkoły, przedszkola. Popularne stały się cykliczne spotkania z najmłodszymi fanami – dziećmi, organizowane pod hasłem Oberbajtel. Również w Wałbrzychu najmłodsi będą mogli spotkać się z muzykami Oberschlesien i wspólnie zwiedzić Starą Kopalnię.

W sobotę 3 grudnia o godzinie 20:00 Oberschlesien zagra w Starej Kopalni w Wałbrzychu koncert z okazji obchodów górniczego święta. Bilety w cenie 30,00 PLN dostępne w kasach Starej Kopalni oraz w serwisie www.ticketpro.pl od wtorku 25 października.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 października 2016 12:45
`