O krok od tragedii w Zamku Książ. Na przejście runęło rusztowanie

13 kwietnia 2024 09:15. Fot. użyczona / czytelnik

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

O krok od tragedii w Zamku Książ. W godzinach szczytu na główny trakt przy hotelach zamkowych runęło rusztowanie. Tuż wcześniej miała tamtędy przechodzić wycieczka.

W drugiej połowie marca na drogę prowadzącą z budynku bramnego na zamkowy dziedziniec honorowy runęło rusztowanie, które stało przy remontowanym, zamkowym hotelu. To droga, którą, także tego dnia, do samego zamku udają się turyści, zarówno ci indywidualni, jak i turyści odwiedzający wałbrzyską atrakcję w grupach zorganizowanych. Zamek Książ potwierdza, że doszło do takiego zdarzenia.

O sytuację zapytaliśmy rzecznika prasowego Zamku Książ. W odpowiedzi na nasze pytanie otrzymaliśmy potwierdzenie, że do takiego zdarzenia doszło. Do przewrócenia się rusztowania miał doprowadzić silny wiatr.

REKLAMA

– ⁠Jak informuje kierownik budowy, nadzór budowlany nie został poinformowany, ponieważ zdarzenie zostało uznane za incydentalne i o niewielkim zasięgu, bez szkód w mieniu oraz dla zdrowia ludzkiego. Zdarzenie miało miejsce podczas prac demontażowych fragmentu rusztowania na elewacji, na której został zakończony etap prac renowacyjnych. Jednocześnie informujemy, że nie mamy wiedzy czy jest prowadzone jakiekolwiek postępowanie w tej sprawie – taką odpowiedź na nasze pytania dotyczące tego, czy o zdarzeniu poinformowano jakiekolwiek służby przekazał nam rzecznik prasowy Zamku Książ.

Mateusz Mykytyszyn zapewnia także, że rusztowanie było ustawione zgodnie z przepisami przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami.

Przypomnijmy, Także pod koniec marca doszło w Zamku Książ do innego, tragicznego wypadku. Zginął 38-letni mężczyzna. Pracownika zamku miały przygnieść stoły. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 kwietnia 2024 09:15
`