O 55 km/h za szybko kolejny wałbrzyszanin bez prawa jazdy na 3 miesiące

15 maja 2024 09:24. fot. użyczone Policja Wałbrzych

Tematy: 


O 55 km/h za szybko, kolejny mieszkaniec Wałbrzycha stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci z grupy „Speed” codziennie patrolują ulice w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator. Tym razem prawo jazdy stracił mieszkaniec Wałbrzycha.

W środę około godziny 7:45 policjanci ruchu drogowego z wałbrzyskiej grupy „Speed” zmierzyli prędkość jadącego z nadmierną prędkością przez Szczawienko samochodu osobowego i ostatecznie zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. 45-letni mieszkaniec Wałbrzycha przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 55 km/h. Dzięki interwencji funkcjonariuszy pirat drogowy stracił uprawnienia do kierowania pojazdami i został ukarany mandatem karnym w kwocie 1,5 tysiąca złotych i 13 punktami karnymi– mówi kom. Marcin Świeży

Po ulicach naszego miasta oraz powiatu jeździ BMW wyposażone w wideorejestrator, które na co dzień kontroluje ruch drogowy. Nie ma tygodnia, aby ktoś nie stracił prawa jazdy. Warto więc stosować się do przepisów. Jak informuje policja, nie ma taryf ulgowych.

REKLAMA

Po raz kolejny potwierdza się, że wideorejestrator zamontowany w radiowozie nieoznakowanym, który patroluje ulice na ulicach naszego miasta i powiatu, jest przydatny i pomaga mundurowym w zwalczaniu z dróg piratów drogowych. Niestety to właśnie ich nieodpowiedzialne zachowania często powodują poważne zagrożenie, a w ostateczności mogą doprowadzić na poważnego w skutkach wypadku – dodaje Marcin Świeży

Przypominamy, że jeśli policja zabierze nam prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, wystawia nam pokwitowanie, które uprawnia do kierowania pojazdem przez 24 godziny od chwili zatrzymania, a w przypadku wydania prawa jazdy przez państwo inne niż Polska – przez 72 godziny.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 maja 2024 09:24
`