Nożownik ze Świebodzic wśród najbardziej poszukiwanych przestępców Europy

8 stycznia 2019 09:38. Możliwe wizerunki podejrzanego o morderstwo Grzegorza Z. źródło: Policja.pl

Tematy: 


Zgrzebnicki Grzegorz – mieszkaniec Świebodzic, który w nocy z 9 na 10 lipca 2016 r. zamordował, co najmniej 30-krotnie dźgając nożem  Piotra A. został wpisany na listę najbardziej poszukiwanych przestępców Europy.

Na stronie www.eumostwanted.eu figuruje ponad 60 takich osób – zabójców, porywaczy, terrorystów, przemytników narkotyków i innych, uciekających przed odpowiedzialnością i karą za swoje czyny.

Grzegorz Zgrzebnicki poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego 12.07.2016 r. przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy oraz  Europejskiego Nakazu Aresztowania.

REKLAMA

Na podstawie przekazanych informacji o poszukiwanym Europol przygotował krótki film dotyczący popełnionego czyny, za który mężczyzna jest poszukiwany.

Witryna „Europe’s Most Wanted Fugitives” – Najbardziej Poszukiwani Przestępcy Europy – powstała z inicjatywy Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST), w skład której wchodzą funkcjonariusze Policji z 28 krajów Unii Europejskiej, wyspecjalizowani w zatrzymaniach osób ukrywających się przed organami ścigania.

Witryna internetowa pozwala na przekazywanie informacji dotyczących osób poszukiwanych, skazanych lub podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym na terenie Europy.

Źródło: http://www.policja.pl 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 stycznia 2019 09:38
`