Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP w Szczawnie… której nie ma

14 lipca 2020 09:57. Nowy samochód gaśniczy dla OSP Stare Bogaczowice. fot. Łukasz Woźniak

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Szczawno-Zdrój jako jedna z 49 gmin w Polsce stało się laureatem ogłoszonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji tzw „Bitwy o wozy”. Program to konkurs, w którym jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminach do 20 tysięcy mieszkańców, w których zanotowano najwyższą frekwencję wyborczą, otrzymają od Ministerstwa nowe, średnie wozy strażackie. Szczawno z frekwencją przekraczającą 71% wygrało w byłym województwie wałbrzyskim.  Problem w tym, że w Szczawnie… nie ma jednostki OSP.

O zwycięstwie gminy oraz tym, że trafi do niej nowy wóz strażacki poinformował wczoraj w TVP Wrocław  wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Informacją zaskoczony jest wiceburmistrz Szczawna-Zdroju Marek Ćmikiewicz

– Nie mamy oficjalnej informacji w tej sprawie. Kiedy dostaniemy potwierdzenie, poinformujemy o dalszych działaniach – powiedział w rozmowie z Dziennikiem.

REKLAMA

Informacją, że nagrodę przyznano gminie, w której nie ma jednostki OSP zaskoczona była także pracownica wydziału prasowego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

– Proszę o maila, sprawdzę sprawę i dopiero wtedy udzielę odpowiedzi – powiedziała  w rozmowie  z naszym reporterem.

Wciąż czekamy na odpowiedź.

Bitwa o wozy to program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, mający na celu podniesienie frekwencji wyborczej w małych gminach do 20 tysięcy mieszkańców. W myśl zasad w gminie w każdym z byłych 49 województw (według podziału administracyjnego sprzed 98 roku), która zanotuje najwyższą frekwencję wyborczą, miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej otrzyma od Ministerstwa nowy, średni wóz bojowy. Szczawno-Zdrój z frekwencją przekraczającą 71% wygrało w byłym województwie wałbrzyskim.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 lipca 2020 09:57
`