Nowy termin charytatywnego biegu przez Trójgarb „Stawiamy Tymka na równe nóżki!”. Wciąż się można zapisać

10 lutego 2023 08:58. Góry Wałbrzyskie. Okolice Trójgarbu. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tymek z Wałbrzycha urodził się z krótszą jedną nóżką. Wadę można skorygować, ale operacja jest bardzo kosztowna. Pomóc chcą ludzie dobrej woli. Początkowo bieg miał się odbyć w najbliższą niedzielę. Ze względu na panujące w górach trudne warunki i oblodzenie trasy, zawody przeniesiono na 4 marca. Zapisy wciąż trwają.

Potrzebna jest ogromna kwota ponad 600 tysięcy złotych. W zbieranie pieniędzy zaangażowali się znajomi i mieszkańcy regionu. Charytatywny bieg jest dla każdego. Trasa znad zalewu w Starych Bogaczowicach na Trójgarb, licząca 12 kilometrów nie jest wymagająca, ale ze względu na jej oblodzenie, zapadła decyzja o zmianie terminu. Dla tych, którzy boją się 12-kilometrowej trasy, przygotowano 5-kilometrowy marsz z kijkami.

Bieg i marsz nordic walking „Stawiamy Tymka na równe nóżki!”, który miał się odbyć w najbliższą niedzielę w Starych Bogaczowicach, został przeniesiony na 4 marca. Zmiana daty wynika z trudnych warunków atmosferycznych. Trasa jest oblodzona. Jest to bardzo niebezpieczne dla biegaczy i piechurów, dlatego nowy termin – 4 marca. Kochani macie jeszcze czas na zapisy. Zapisy trwają na stronie ultimasport.pl. Wszystkie inne aspekty zostają bez zmian – godziny i niespodzianki – mówi Ilona Bujalska ze stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

REKLAMA

Wszystkie informacje dotyczące zapisów na maraton fitness i bieg znaleźć można w mediach społecznościowych pod hasłem: Stawiamy Tymka na równe nóżki. Warto wziąć udział, bo jak mówią organizatorzy — warto pomagać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 lutego 2023 08:58
`