Nowy respirator dla szpitala od Głuszycy i Szczawna

23 marca 2020 13:51. fot. medacx.co/ilustracyjne

Tematy: 


Około stu tysięcy złotych kosztować ma nowy respirator, jaki wałbrzyski szpital otrzymać ma od dwóch gmin: Głuszycy i Szczawna-Zdroju. Obecnie prowadzone są na ten temat rozmowy, jednak informację tę potwierdził nam burmistrz Głuszycy, Roman Głód.

– To jest ten czas, żeby wspomóc naszych medyków, żeby mieli czas na to co niezbędne,  żeby ratować ludzkie życie i zdrowie – powiedział dziś w rozmowie z naszym reporterem burmistrz Roman Głód – To są pieniądze które mieliśmy zarezerwowane właśnie na ten cel, mamy pierwsze rozmowy z Panią dyrektor, wiemy że będzie to zakup respiratora.

Urządzenie o którym mowa kosztuje ok. 100 tysięcy złotych. Do części od Głuszycy dołożyć się ma, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Szczawno-Zdrój. Jest to odpowiedź na apele o pomoc w zakupie sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej jaki w piątek wystosował wałbrzyski szpital. W sobotę milion złotych z budżetu gminy przekazał placówce. prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Wałbrzyski szpital posiada dwadzieścia respiratorów, ten ufundowany przez samorządy będzie dwudziestym pierwszym.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 23 marca 2020 13:51
`