Nowy respirator dla szpitala od Głuszycy i Szczawna

23 marca 2020 13:51. fot. medacx.co/ilustracyjne

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Około stu tysięcy złotych kosztować ma nowy respirator, jaki wałbrzyski szpital otrzymać ma od dwóch gmin: Głuszycy i Szczawna-Zdroju. Obecnie prowadzone są na ten temat rozmowy, jednak informację tę potwierdził nam burmistrz Głuszycy, Roman Głód.

– To jest ten czas, żeby wspomóc naszych medyków, żeby mieli czas na to co niezbędne,  żeby ratować ludzkie życie i zdrowie – powiedział dziś w rozmowie z naszym reporterem burmistrz Roman Głód – To są pieniądze które mieliśmy zarezerwowane właśnie na ten cel, mamy pierwsze rozmowy z Panią dyrektor, wiemy że będzie to zakup respiratora.

Urządzenie o którym mowa kosztuje ok. 100 tysięcy złotych. Do części od Głuszycy dołożyć się ma, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Szczawno-Zdrój. Jest to odpowiedź na apele o pomoc w zakupie sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej jaki w piątek wystosował wałbrzyski szpital. W sobotę milion złotych z budżetu gminy przekazał placówce. prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

REKLAMA

Wałbrzyski szpital posiada dwadzieścia respiratorów, ten ufundowany przez samorządy będzie dwudziestym pierwszym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 marca 2020 13:51
`