Dodano: 24 czerwca 2020 17:52

Nowy komisarz Boguszowa-Gorc: to zaszczyt. Zapewnię prawidłowe działanie gminy. Zaczynam od analizy obecnej sytuacji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Krzysztof Kumorek został powołany na komisarza Boguszowa-Gorc na wniosek wojewody dolnośląskiego. Funkcję burmistrza będzie pełnił do czasu wyboru nowego włodarza w przedterminowych wyborach. Kumorek pochodzi z Boguszowa-Gorc. Chce zapewnić normalne funkcjonowanie gminy, zapowiada rozpoczęcie sprawowania funkcjo od dogłębnej analizy obecnej sytuacji gminy.

Przed Panem Krzysztofem odpowiedzialne zadanie, z którego jestem przekonany wywiąże się znakomicie. Chciałem pogratulować i życzyć udanego wykonania tej misji, tego zadania – mówił goszczący w Boguszowie-Gorcach wicewojewoda, Jarosław Kresa.

Kumorek z wykształcenia jest ekonomistą, który specjalizuje się w zarządzaniu gospodarką społeczną. To także analityk, wieloletni pracownik spółki Tauron Ekoenergia i Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu we Wrocławiu.

REKLAMA

Był odpowiedzialny między innymi za tworzenie planów inwestycyjnych i kontakty z samorządami – tak nowego komisarza zachwalali współpracownicy wojewody dolnośląskiego.

Witam w moim mieście. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt podwójnie. To bardzo ważna funkcja, jaką pan premier postanowił mi powierzyć i też dlatego, że jestem mieszkańcem Boguszowa-Gorc – mówi Kumorek.

Komisarz przyznał, że w świetle ostatnich zawirowań związanych z referendum dotyczącym odwołania burmistrza czy zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, misja, jaką otrzymał od premiera wiąże się z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania gminy do czasu wyborów.

Jest dużo spraw do nadrobienia odnośnie zbliżających się wyborów, odnośnie finansów publicznych. Pozostałe sprawy proszę o chwilę cierpliwości mieszkańców. Muszę się najpierw z nimi zapoznać. Jako analityk rozpoczynam swoje działanie od szybkiej diagnozy, analizy, a następnie przechodzę do działania – dodaje Kumorek.

Daniel Geming, radny Boguszowa-Gorc i jeden z inicjatorów referendum, w którym odwołano Jacka C. cieszy się, że udało się doprowadzić do skutecznego referendum i miasto ma w końcu komisarza. Geming liczy, że Kumorek w pierwszej kolejności przeprowadzi analizę finansową gminy i środków zgromadzonych na kontach. Do części radnych dochodzą bowiem sygnały, że sytuacja finansowa gminy jest bardzo zła.

Mam nadzieję na współpracę, tak samo jak cała rada podejrzewam – dodaje Geming.

Przypomnijmy, że 7 czerwca mieszkańcy Boguszowa-Gorc w referendum opowiedzieli się za odwołaniem z funkcji burmistrza Jacka C., który od grudnia 2018 roku przebywa w areszcie. Były już włodarz jest podejrzany między innymi o przyjęcie łapówki.

Krzysztof Kumorek powołany na komisarza Boguszowa-Gorc. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Krzysztof Kumorek powołany na komisarza Boguszowa-Gorc. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Krzysztof Kumorek powołany na komisarza Boguszowa-Gorc. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także