Nowy bat na amatorów off-road’u. Coraz trudniej będzie uniknąć kary

25 stycznia 2022 15:38. Samochody terenowe w Górach Sowich. Fot. użyczone

Tematy: 


Kilkanaście foto pułapek pojawiło się w wzdłuż sowiogórskich tras biegowych. To bicz na amatorów jazdy terenowej, którzy rozjeżdżają i niszczą wyratrakowane trasy do narciarstwa biegowego.

– Zamierzamy więc wyciągać konsekwencje wobec osób, które dewastują trasy i bez pozwolenia wjeżdżają na teren LP. – piszą w mediach społecznościowych przedstawiciele Stowarzyszenia Turystycznego Gór Sowich.

Co rok na utrzymanie tras w Górach Sowich idzie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Są one notorycznie niszczone przez amatorów jazdy terenowej, którzy dużymi samochodami i motocyklami rozjeżdżają je, niszcząc pozakładane ślady. Zarząd Stowarzyszenia powiedział zdecydowane STOP i wspólnie z pracownikami lasów Państwowych zamontowano tam kilkanaście foto pułapek. Już dziś wiadomo, że będą przenoszone z miejsca na miejsce, a zdjęcia i filmy z nich zgrane posłużą do ścigania i wyciągania konsekwencji wobec osób rozjeżdżających lasy.

REKLAMA

Do tej pory foto pułapki wykorzystywane były głównie do tropienia i obserwacji dzikich zwierząt. Obecnie to coraz popularniejszy sposób walki z wandalami. W ostatnich miesiącach w kilkanaście takich urządzeń zainwestowała Świdnica i Dzierżoniów. Na efekty ich działania nie trzeba było długo czekać – pierwsze osoby porzucające śmieci i odpady gabarytowe zostały ustalone i ukarane mandatami. Teraz leśnicy i narciarze zapowiadają ściganie odd-raowców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 stycznia 2022 15:38
`