Nowoczesne oświetlenie ogrodowe LED – przygotuj swój ogród

4 lipca 2022 10:48. Nowoczesne oświetlenie ogrodowe LED. fot. użyczone / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Nowoczesne oświetlenie ogrodowe LED potrafi zmienić każdy ogród nie do poznania. Dzięki niemu wszystkie jego zakątki po zmroku mogą wyglądać wprost magicznie. Już nawet kilka lamp da niesamowity efekt. Trzeba tylko właściwie je dobrać.

Jeśli masz piękny ogród, na pewno chciałbyś móc się nim napawać nie tylko za dnia, ale i wieczorami. Pomyśl o tym żeby go oświetlić np. za pomocą świecącej kostki brukowej, girland albo zewnętrznych lamp stojących.

Na jaki rodzaj oświetlenia możesz się zdecydować?

Ponieważ coraz więcej osób myśli o tym, żeby oświetlić swój ogród, producenci oświetlenia LED co rusz wprowadzają do swojej oferty jakieś nowe rozwiązania. Jeszcze do niedawna większość osób chcąc rozjaśnić jakiś zakątek ogrodu, decydowała się na montaż tradycyjnych lamp ogrodowych. Teraz oferta jest tak szeroka, że możesz zdecydować się również na inne rozwiązania. Wśród tych najpopularniejszych są świecące kostki brukowe, girlandy, dekoracyjne kamienie, a także różnego rodzaju lampy wiszące.

REKLAMA

Jeśli planujesz oświetlić tę część ogrodu, w której masz ścieżki albo wjazd z kostki brukowej, na pewno dobrym rozwiązaniem będzie zakup kilku albo kilkunastu sztuk świecącej kostki LED. Lampy tego typu pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne, ale i użytkowe. Kiedy jest już ciemno, ułatwiają poruszanie się po posesji.

Jeśli chcesz, żeby nowoczesne oświetlenie ogrodowe LED wprowadziło do Twojego ogrodu wyjątkowy klimat, pomyśl o zakupie girlandy. Już nawet jeden sznur świetlny sprawi, że po zmroku będzie wyglądał bardzo romantycznie. Możesz powiesić ją przy tarasie, pod altaną albo przy szklarni, gdzie pięknie będzie odbijać światło.

Ciekawy efekt dają również dekoracyjne kamienie. Zwłaszcza w tych ogrodach, które mają wyłożone ścieżki albo oczka wodne otoczakami czy innymi kamieniami. Co jakiś czas zamiast tych zwykłych można ułożyć na nich te świecące. W dzień będzie to właściwie niewidoczne, a w nocy będzie wyglądać fenomenalnie.

Nowoczesne oświetlenie ogrodowe LED. fot. użyczone / Artykuł sponsorowany

O czym musisz pamiętać przy wyborze oprawy?

Bez względu na to jakie oświetlenie się zdecydujesz, przy wyborze konkretnej oprawy musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim będzie to stopień ochrony, kolor i temperatura barwy światła, napięcie znamionowe oraz rodzaj zasilania.

Większość lamp ogrodowych wyróżnia się klasą szczelności na poziomie IP44. Możesz też znaleźć oprawy, które będą zapewniały ochronę na poziomie IP54, IP65, a nawet IP68. Im wyższa klasa szczelności, tym większa szansa na to, że lampy będą działały przez długie lata.

Jeśli myślisz o tym, żeby zamontować w swoim ogrodzie girlandę, koniecznie zastanów się nad tym jaka powinna być długa. Ważną kwestią przy wyborze tego typu oświetlenia jest też możliwość łączenia poszczególnych sznurów.

Jeśli zdecydujesz się na nowoczesne oświetlenie ogrodowe LED pod postacią świecącej kostki brukowej LED, koniecznie zwróć uwagę na jej nacisk statyczny. Ten powinien wynosić przynajmniej 4000 kg.

Zobacz dekoracyjne oświetlenie LED w sklepie ELED.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 4 lipca 2022 10:48
`