Nowe życie willi Daisy? Mogłoby tam powstać centrum życia akademickiego

12 kwietnia 2024 11:44. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kontynuację rozpoczętych projektów, ale i realizację zupełnie nowych zadań zapowiada profesor Robert Wiszniowski, który został wybrany rektorem Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. To jego druga kadencja na tym stanowisku.

Profesor Wiszniowski za najważniejsze zadania nadchodzącej kadencji stawia sobie przede wszystkim otwarcie dwóch nowych kierunków nauczania – wychowania fizycznego na poziomie licencjackim i magisterskim – tu na bazie oddanej do użytku na początku tego roku nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej oraz prowadzonego wyłącznie w języku angielskim – biznesu i administracji.

– Chcemy zwrócić się z ofertą do szkół średnich z językiem angielskim. Widzimy, że jest taka potrzeba, również i dla pracodawców w Strefie, gdzie potrzeba ludzi, którzy komunikują się sprawnie właśnie na poziomie międzynarodowym – mówi Wiszniowski.

REKLAMA

Innym zadaniem, z którym nie poradziły sobie od wielu lat władze uczelni, a z którym rektor chce się uporać w nadchodzącej kadencji jest remont i adaptacja na potrzeby akademii, stojącej na terenie kampusu uczelnianego, tak zwanej willi Daisy – popadającej w ruinę zabytkowej willi, w której ostatnie lata swojego życia spędziła księżna Daisy von Pless.

– Jednoznacznie idziemy w kierunku takim, że jest to budynek, w którym powinno rozgrywać się dużo ciekawych rzeczy i o takim charakterze społecznym, ale i również studenckim dydaktycznym i związanym z kształceniem, bym powiedział, określony kadr w różnych obszarach i polach tematycznych. Trochę centrum aktywności naukowej, badawczej studenckiej – tak bym to na razie nazywał – mówi rektor.

Profesor Wiszniowski to specjalista od marketingu politycznego i wyborczego oraz Unii Europejskiej. Od 2016 roku członek Komitetu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Od 2020 roku rektor wałbrzyskiej uczelni.   

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 kwietnia 2024 11:44
`