Dodano: 28 marca 2025 09:00
Nowe ścieżki rowerowe, nowe możliwości. Świdnica stawia na rowery
Tematy: magdalena dzwonkowska rowery ścieżka rowerowa świdznica
W Świdnicy rozpoczęła się budowa 4 ścieżek rowerowych. To jedna z największych inwestycji rowerowych w tym roku. Gdzie powstaną nowe ścieżki – o to pytał nasz reporter Jacek Zych.
W ramach rozpoczętej właśnie inwestycji powstaną cztery drogi dla rowerów o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Drogowcy rozpoczęli właśnie prace przy pierwszej – w stronę Zawiszowa, najdalej na północ wysuniętego osiedla mieszkaniowego w tym mieście.
– To ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy ul. Pogodną a osiedlem Zawiszów, czyli połączy nasze osiedle z ul. Pogodną. Ścieżka ta przebiegać będzie od parkingu Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej wzdłuż ogrodów działkowych do przejścia pieszego przy przystanku kolejowym Świdnica-Zawisów – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.
Następna w kolejności do wykonania jest droga dla rowerów biegnąca wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego, także na Zawiszowie. Trzecia – po przeciwległej stronie miasta – wzdłuż ulicy Bystrzyckiej. Tam powstanie ciąg pieszo-rowerowy w stronę Gór Sowich.=
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– Zostanie nam do realizacji jeszcze czwarta ścieżka rowerowa, czyli największe z zadań, łączące Osiedle Młodych z Centrum Świdnicy. Początek tej ścieżki znajdować się będzie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i ul. Prądzyńskiego. Dalej przebiegać będzie wzdłuż Wyszyńskiego, Ridla do skrzyżowania z ul. Esperantystów, następnie wzdłuż ul. Ofiar Oświęcimskich do połączenia z istniejącą drogą rowerową przy ul. Sikorskiego.
Wszystkie nowo planowane ścieżki mają być gotowe do jesieni tego roku. Ich budowa będzie kosztowała ponad 7 milionów złotych.

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
- Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa
- Pedofil z Nowej Rudy usłyszał zarzuty
- W całym regionie zawyją syreny. Służby apelują o zachowanie spokoju
- Wałbrzych podpisał umowę na remont ulicy Bukowej. Prace potrwają kilka miesięcy
- Wyjątkowa akcja na 75-lecie RCKiK. Chcą zebrać 75 litrów krwi [VIDEO ROZMOWA]
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania
Region. Wypadek z udziałem konia. Nie żyje 18-miesięczne dziecko

