Dodano: 11 lipca 2020 09:21

Nowe pociągi w Kolejach Dolnośląskich. Wiemy jak będą wyglądały

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Najpóźniej do połowy 2022 roku na dolnośląskie tory wyjadą nowe pociągi Kolei Dolnośląskich. Na zakup 5 elektrycznych zestawów ELF2 produkcji bydgoskiej PESY wydano ponad 145 milionów złotych. Jak bedą wyglądały nowe pociągi?

Jak tłumaczył nam Bartłomiej Rodak z Kolei Dolnośląskich nowe składy to przede wszystkim wygoda i komfort podróżnych. Prąd, internet i klimatyzacja to standard w tego typu pojazdach:

– Każdy z pociągów na pokład zabierze nawet 540 pasażerów, z czego 251 miejsc to komfortowo wyposażone fotele. Wszystkie dysponować będą gniazdami 230V i . Podróżni do dyspozycji będą mieli strefę malucha, co z pewnością ucieszy rodziców z dziećmi. Dla rowerzystów przewidziano po 8 miejsc w składzie. Co ważne, na pokładzie znajdzie się również defibrylator. 

REKLAMA

Niestety. Z nowych składów nie skorzystają podróżni z naszego regionu. PESY Obsługiwały będą wyłącznie trasy wokół Wrocławia. Na Dolnym Śląsku jeździć będą w obszarze Aglomeracji Wrocławskiej łącząc dwiema liniami Jelcz Laskowice z Wrocławiem Głównym.

Podróżni z południa Dolnego Śląska na nowe pociągi będą musieli jeszcze trochę poczekać. Koleje Dolnośląskie chcą kupić również nowe składy hybrydowe i spalinowe. Obecnie spółka analizuje oferty złożone w postępowaniu na zakup dwóch trójczłonowych pojazdów z napędem elektryczno-spalinowym.

PESA ELF2. Źródło: Koleje Dolnośląskie

PESA ELF2. Źródło: Koleje Dolnośląskie

PESA ELF2. Źródło: Koleje Dolnośląskie

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także