Nowe obostrzenia na Wielkanoc pewne. Rząd ogłosi je w czwartek

23 marca 2021 19:45.

Tematy: 


Wprowadzenie dodatkowych obostrzeń na tydzień przed świętami, okres Wielkanocy i tydzień po świętach zapowiedział w Wadowicach Mateusz Morawiecki. Premier przyznał, że szczegóły poznamy w czwartek. Rząd chce „przydusić wirusa raz jeszcze”.

Morawiecki przyznał w Wadowicach, że najnowsze dane epidemiologiczne są dość niepokojące, stąd zapowiedź obostrzeń. Te mamy poznać w czwartek.

– Inne kraje wprowadzają nowe obostrzenia i my także, najpóźniej w czwartek przedstawimy na kolejne dwa tygodnie pewne nowe obostrzenia, po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze i doczekać do momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa zwycięża z wirusem – powiedział w czasie wizyty w Wadowicach Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

O jakie obostrzenia chodzi? Zdaniem specjalistów mogą wrócić większe ograniczenia dotyczące liczby klientów w sklepach. Zamknięte mogą być markety ze sprzętem elektronicznym czy materiałami budowlanymi. Rozważane może być także zamknięcie zakładów fryzjerskich czy kosmetycznych. Jak informuje radio RMF FM nie grozi nam jednak zakaz przemieszczania się, który byłby wprowadzony w czasie świąt.

W czasie wizyty w Wadowicach Morawiecki zapowiedział także, że do końca kwietnia pierwszą dawką zaszczepionych może być kolejnych siedem milionów osób, a to zdaniem epidemiologów spowoduje, że epidemia będzie wygasać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 marca 2021 19:45
`