Dodano: 20 sierpnia 2022 14:57
Nowe motocykle trafią do wałbrzyskich policjantów
136 koni mechanicznych oraz nowe barwy będą miały motocykle, które wyjadą na wałbrzyskie drogi. Do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu trafią dwa nowe motocykle BMW. Jeszcze tego lata mają patrolować wałbrzyskie drogi.
To będą pierwsze dwa pojazdy na ulicach naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego w nowych barwach wzbogaconych o odblaskowy żółto-zielony kolor. BMW R1250RT są wyposażone w 136 koni mechanicznych, mają pojemność 1250 cm3 i średnio zużywają 4,75 litra na 100 kilometrów – informują wałbrzyscy policjanci.
Oba jednoślady zostały już odebrane przez wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego i obecnie znajdują się we Wrocławiu, gdzie trwa ich tzw. dozbrajanie o dodatkowy sprzęt potrzebny do pełnienia służby.
W związku z otrzymaniem nowych jednośladów, dwóch policjantów „drogówki” uczestniczyło ostatnio w czterodniowym szkoleniu techniki jazdy na motocyklu na torze w Bednarach pod Poznaniem. Poza zajęciami teoretycznymi, nasi mundurowi ćwiczyli między innymi awaryjne hamowanie, jazdę na kolanie i tzw. ósemki.

Nowe policyjne motocykle. fot. użyczona / KMP Wałbrzych

Nowe policyjne motocykle. fot. użyczona / KMP Wałbrzych

Nowe policyjne motocykle. fot. użyczona / KMP Wałbrzych

Nowe policyjne motocykle. fot. użyczona / KMP Wałbrzych

Nowe policyjne motocykle. fot. użyczona / KMP Wałbrzych

Nowe policyjne motocykle. fot. użyczona / KMP Wałbrzych

Nowe policyjne motocykle. fot. użyczona / KMP Wałbrzych
Zobacz także
- Gostków. Prądu nie mają od piątku. Gmina ratuje sytuację dostarczając agregaty
- Zakaz wstępu do lasów na terenie Nadleśnictwa Wałbrzych! Wypady w góry mogą być niebezpieczne
- Dolny Śląsk. Wjechali w grupę pieszych w Radkowie. Później jednego z potrąconych próbowali zabić maczetami!
- Zima dała się we znaki kolejarzom. Były utrudnienia i sporo nerwów
- Zderzenie dwóch aut w Wałbrzychu. Jeden z samochodów wybity z toru jazdy potrącił dwójkę pieszych
- Duża część Głuszycy bez prądu. Spore kłopoty w powiecie. Tauron nie odpowiada na pytania
Najczęściej czytane
Szukamy kanalii, która przywiązała na mrozie psa – piszą w mediach społecznościowych pracownicy schroniska dla zwierząt
Podzamcze. O krok od tragedii. Spore utrudnienia na Wieniawskiego
Awaria na kolei. Nie kursują pociągi do Jeleniej Góry
Wałbrzych. Koniec marzeń o wieży widokowej w Parku Jana III Sobieskiego? Najtańsza oferta na budowę znacznie przewyższa planowany budżet
Ponad stu pasażerów na wiele godzin utknęło na dworcu Wałbrzych Główny
Dodaj komentarz