Nowe limity w hotelach i restauracjach. Rząd luzuje pandemiczne ograniczenia

10 czerwca 2021 17:22.

W ostatnią sobotę czerwca poluzowane zostaną obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Więcej osób będzie mogło korzystać z restauracji czy hoteli. Złagodzone zostaną obostrzenia dotyczące także siłowni, parków rozrywki czy kin. Pracę mogą wznowić dyskoteki.

Pierwsze zmiany dotyczące luzowania obostrzeń pojawią się już w najbliższą niedzielę. Zgodnie z decyzją rządu w kinach czy na koncertach będzie możliwość sprzedaży i spożywania jedzenia i picia. W kościołach dopuszczona będzie połowa wiernych względem dostępnych miejsc. Kolejne zmiany od 26 czerwca.

Liczba zakażeń maleje, a osób zaszczepionych rośnie. To pozwala na kolejne luzowanie obostrzeń. Jednak stale podkreślamy, że pandemia jeszcze się nie skończyła, a koronawirus wciąż jest niebezpieczny. Dlatego wprowadzane zasady mogą być modyfikowane – przyznaje resort.

REKLAMA

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Co dokładnie się zmieni?

W siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, bibliotekach, na targach, konferencjach, wystawach i w salach zabaw zacznie obowiązywać nowy limit uczestników – jednej osoby na 10 metrów kwadratowych.

Pracę mogą wznowić dyskoteki, w których może przebywać maksymalnie 150 osób. Do tej samej liczby dopuszczone są zgromadzenia czy imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu lub w wydzielonej części lokalu.

W transporcie dostępne będą wszystkie miejsca, ale pasażerowie muszą zakrywać usta i nos. W wesołych miasteczkach obłożenie może sięgać 75 procent, podobnie ma być w kinach i teatrach.

Więcej gości, bo także do 75 procent obłożenia, obecnie to 50 procent, przyjmą hotele, ale limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży do 12 roku życia. 75 procent obłożenia lokalu mogą wykorzystywać także restauracje.

Ważne, limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Od 26 czerwca, zgodnie z unijnymi zasadami, obowiązywać ma jednak zasada, że za w pełni  zaszczepione będą uznawane osoby 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 czerwca 2021 17:22
`